Item image

Akdeniz Mineral Kaynakları A.Ş. - Genel Müdürlük

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 18:30
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Akdeniz Mineral Kaynakları A.Ş.; yüksek kaliteli, farklı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip lider kalsine manyezit (MgO, Magnezyum Oksit) üreticisidir. Üretiminin %90’ını ihraç eden Akdeniz Mineral Kaynakları A.Ş., iç piyasada da oldukça etkindir. Akdeniz Mineral Kaynakları A.Ş.’nin hammadde kaynakları, üretim ve zenginleştirme tesisleri Eskişehir’in 35 km batısında Kümbet ve Erenköy Mevkii’nde yer almaktadır. Toplamda 4.238 hektarlık alan üzerinde 3 adet işletme ruhsatına sahip olan Akdeniz Mineral Kaynakları A.Ş., bugüne kadar sınırlı alanlarda yapılan sondaj çalışmaları sonucunda fabrikanın 40 yıllık ihtiyacını karşılayacak kesin rezerv kaynağına sahiptir.

Müşteri memnuniyetini en üst planda tutarak, manyezit sektöründe dünya standartlarında hizmet vermeyi ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, kalite standartlarına uygun sağlam ve güvenilir ürünler üretmeyi amaç edinmiştir.
Günümüz modern koşullarına uyum sağlayarak çağdaş ve alanında tercih edilen bir şirket olma başarısını gösteren AMK, ham manyezit cevherinin yer altından çıkarılması, işlenmesi, kalsinasyonu ve pazarlanması konularında önemli derecede deneyim ve bilgiye sahiptir. Eğitimli personeli ile üretimde ve hizmette hiçbir koşulda kaliteden ödün vermeden, sürekli insan sağlığına ve çevre güvenliğine önem vererek çalışmalarını sürdürmektedir.