Item image

Akdeniz Mineral Kaynakları A.Ş.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 18:30
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi

Akdeniz Mineral Kaynakları A.Ş. (AMK) yüksek kaliteli, farklı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip lider kalsine manyezit (MgO, Magnezyum Oksit) üreticisidir. Üretiminin %90’ını ihraç eden AMK, iç piyasada da oldukça etkindir. AMK’nın hammadde kaynakları, üretim ve zenginleştirme tesisleri Eskişehir’in 35 km batısında Kümbet ve Erenköy mevkiinde yer almaktadır. Toplamda 4.238 hektarlık alan üzerinde 3 adet işletme ruhsatına sahip olan AMK, bugüne kadar sınırlı alanlarda yapılan sondaj çalışmaları sonucunda fabrikanın 40 yıllık ihtiyacını karşılayacak kesin rezerv kaynağına sahiptir.

Müşteri memnuniyetini en üst planda tutarak, manyezit sektöründe dünya standartlarında hizmet vermeyi ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, kalite standartlarına uygun sağlam ve güvenilir ürünler üretmeyi amaç edinmiştir.
Günümüz modern koşullarına uyum sağlayarak çağdaş ve alanında tercih edilen bir şirket olma başarısını gösteren AMK, ham manyezit cevherinin yeraltından çıkarılması, işlenmesi, kalsinasyonu ve pazarlanması konularında önemli derecede deneyim ve bilgiye sahiptir. Eğitimli personeli ile üretimde ve hizmette hiçbir koşulda kaliteden ödün vermeden, sürekli insan sağlığına ve çevre güvenliğine önem vererek çalışmalarını sürdürmektedir.