Item image

Alpem İş Makinaları ve Yedekleri İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 18:00
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Alpem İş Makinaları ve Yedekleri İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti., filtre sektöründe lider kuruluş DONALDSON ve FLEETGUARD’ın yetkili satıcısı olup, uluslararası standartlarda üretilen yağ, hava ve yakıt filtrelerini değerli müşterilerine hizmet vermekten memnuniyet duymaktadır. Alpem Filtre, 1996 yılında filtre sektöründe faaliyete başlamıştır. İlk günlerden bu yana ürün kalite ve hizmete önem vererek çalışmalarına devam etmektedir. Ankara merkezli olan şirketimiz, Türkiye’nin her yerine, uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Amacımız, otomotiv, iş makineleri, tarım ve ticari amaçlı otobüs ve kamyon grupları için üretilen her türlü hava, yağ ve yakıt filtrelerini, en uygun standartlarda müşterilerimize ulaştırmaktır.

FİLTRELER HAKKINDA
Yakıt Filtreleri
Modern dizel motorların oldukça hassas püskürtme mekaniği, dizel motorların güvenilir çalışmasını temin edecek mükemmel bir filtre tekniğini zorunlu kılıyor. İyi filtre edilmiş bir yakıt, motorun arızalanmadan çalışması için en önemli katkıyı sağlar. Kötü filtrasyon modern dizel motorların aşırı hassas püskürtme elemanlarında hasara yol açar. Sonuçta motor performansının düşmesi, yakıt tüketiminin artması, motoru çalıştırmada karşılaşılan aksaklıklar ve motorun ömrünün azalması gibi sorunlarla karşı karşıya kalınır. Kısa vadeli hesaplarla kalitesiz ve doğal olarak ucuz ürünlerin kullanılması çok ciddi problemler doğurmaktadır. Bugün insanlar, ihmal edilebilecek seviyede küçük rakamlar yüzünden, ucuz ancak kalitesinin ne olduğu belli olmayan ürünler kullanarak yakıt sistemlerine zarar vermekte ve sonuçta milyonlarca liralık hasarlar meydana gelmektedir.

Yağ Filtreleri
Yağ filtreleri, tüketicilere minimum yatırımla maksimum motor gücünün teminatını vermektedir. Motor yağlama sisteminin en önemli parçalarından biri olan yağ filtresi, motor yağının içinde bulunan dispersan katığının, motor içinde meydana gelen korozyon ve zararlı maddeleri toplayarak karter dışında biriktirdiği yerdir. Yağ filtresi içindeki elemanlar özel kağıttan oluşur ve küçük partikülleri tutucu özelliğe sahiptir. Aracın çalışma şartlarına göre genellikle en geç iki yağ değişiminde veya 10.000-15.000 kilometrede bir değiştirilmesi gerekir. Çünkü yağ filtrelerinin by-pass sistemleri vardır ve filtrenin tutuculuk kapasitesi dolduğunda yağı süzmeden motora geri gönderir. Böylelikle küçük partiküller motora girerek aşırı çizilme veya aşınmaya yol açabilir. Ucuz bir parça olan yağ filtresini yağla birlikte değiştirmek, motorun ömrü üzerinde olumlu etki yapacaktır.

Hava Filtreleri
Daha temiz yanma ve maksimum motor gücünü yakalayabilmek için sisteme gelen havanın temiz olması gerekir. Emilen havanın içindeki kir yalnızca motor gücünü olumsuz etkilemez, aynı zamanda motorun vaktinden önce yıpranmasına da sebep olur. Buna istinaden hava filtrelerinde kullandığı özel kağıt, emilen hava içerisindeki kir partiküllerini filtre eder. Bir hava filtresindeki en önemli unsur filtre kağıdıdır. Motora gerçekten temiz hava verebilmek için, hava filtrelerinin bir dizi kalite kıstasına uygun olması gerekir. Örneğin filtrenin kapladığı alan, kağıdın inceliği, kıvrımlar arası mesafe için kağıda yapılan baskı, kağıdın kalitesi, kıvrım geometrisi, sentetik titreşim dayanıklığı, yüzde 99’luk bir toz arıtımı sağlar.