Item image

Altan Makina İmalat Tic. Ltd. Şti.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
08:00 - 18:30
Salı:
08:00 - 18:30
Çarşamba:
08:00 - 18:30
Perşembe:
08:00 - 18:30
Cuma:
08:00 - 18:30
Cumartesi:
08:00 - 18:00
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Altan Makina İmalat Tic. Ltd. Şti., 1985 yılında ticari faaliyetlerine başlamış, bölgesindeki Tuğla-Kiremit üretimi yapan fabrikaların makina ve yedek parça ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuştur. Firmamız 1994 yılında günün şartları gereği kendi döküm imalatına başlamıştır. Bu sayede müşterilerine kaliteli ürünü kısa sürede ve daha hesaplı şekilde sunmaktadır.

90’lı yılların ortalarında müşteri portföyünü çeşitlendirmeyi amaçlayan Altan Makina, madencilik sektörüne yönelik pazarda yerli imalatçı eksikliğini görerek bu alana yönelmiştir. Başta Briketleme Makinaları ve Termal Kurutma Çözümlemeleri olmak üzere ülkemizde imalatı yapılmayan makina gruplarını dizayn etmiş, üretmiş ve müşterilerine efektif kullanımları konusunda hizmetler vermiştir.

Genel Mühendislik projelerinin imalatı konusunda da müşterilerine hizmet sunan firmamız, özellikle son yıllarda gelişen HES projelerinde, sektöründe öncü birçok firmayla gerek döküm gerek talaşlı işleme konularında çalışmaktadır.

Makina imalatı sektöründe başta “Toz Kömür Briketleme Makinaları” olmak üzere Toprak Sanayi Makinaları (Tuğla-Kiremit Makinaları) imalatında sektörün öncü kuruluşlarındandır. Şirketimiz Briket Kömür Makinaları imalatında Türkiye’de ilk ve Tek firmadır.

Döküm imalatında öncelikli ilkenin ürün kalitesi olduğu şirketimizde yıllık 5500 ton kapasite ile ağırlıklı olarak düşük karbonlu çelik alaşımları ve manganlı çelik parçalar üretilmektedir.