Item image

Ardef Maden Makine Enerji ve Tic. A.Ş.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
08:30 - 18:00
Salı:
08:30 - 18:00
Çarşamba:
08:30 - 18:00
Perşembe:
08:30 - 18:00
Cuma:
08:30 - 18:00
Cumartesi:
08:30 - 18:00
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

ARDEF Maden Makine Enerji ve Ticaret AŞ; 2013 yılı Ekim ayında, kurucu ortaklarının aldığı karar sonucunda, ülkemiz madencilik sektörüne hizmet vermeye başlamıştır.

ARDEF, meslek hayatına Çayeli Bakır İşletmeleri’nde başlayan daha sonra Koç Grubu bünyesinde Demir Export AŞ’de uzun yıllar çeşitli kademelerde görev almış ve ARDEF’in kurucu ortaklarından maden mühendisi Aykan Daşkın ve yine maden sektöründe uzun yıllar hizmetleri bulunan makine mühendisi Aytuğ Aydemir’in emekleriyle sektöre giriş yapmıştır.

ARDEF’in ticari faaliyetleri Maden Danışmanlık ve Maden Makineleri Temsilcilikleri başlıkları altında toplanmaktadır. Şirket, Maden Makineleri Temsilcilikleri konusunda yurtdışından birçok firma ile çözüm ortaklığı yaparken,bir taraftan da danışmanlık konularında aşamalar kaydetmektedir. ARDEF olarak ilk hayata geçirilen proje, 2014 yılı ilk çeyreğinde Kangal Termik Santral EÜAŞ tarafından ihale edilen Kangal Kömürleri Projesi’dir.

ARDEF, danışmanlık işlerini Almanya menşeli iş ortağı MIBRAG CI ile son derece uyum içerisinde gerçekleştirmekte olup, ARDEF ve MIBRAG CI saha çalışmaları, danışmanlık ve mühendislik hizmetleri için yetkin mühendis kadrosu ile birlikte, madencilik projelerine çözüm ortaklığı sunmayı hedeflemektedir. Mevcut üretim yöntemlerinin optimizasyonu (arazi çalışmaları, jeolojik haritalama, örnekleme, sondaj ve jeofizik denetimleri, hidrojeoloji değerlendirmeleri), yeni maden projelerinin planlaması (jeolojik veritabanı oluşturma, 2D ve 3D modelleme, rezerv hesaplama) ve fizibilite çalışmaları (farklı madencilik teknolojilerin karşılaştırılması, pazar analizleri ve pazarlama stratejileri, madencilik ekipmanların seçimi ve çalışma planı) ARDEF’in müşterileri için sunduğu önemli hizmetleridir. Projeler uluslararası JORC standartlarına uygun bir şekilde hazırlanmakta olup bu standartlar projelerin kabul edilebilirliğini ve güvenilirliğini gözler önüne sermektedir.

Makine Temsilcilikleri ile ilgili en çok önem verdiğimiz iş ortağımız Becker Mining ile çalışmalarımız devam etmektedir. Becker Mining ile çok kısa süre önce iş ortaklığı tesis etmemize rağmen Soma havzasında işletme ve yatırımlarına devam eden İmbat, Demir Export-Fernas ve Polyak Eynez işletmeleri ile varılan mutabakatlar sonucunda yeraltı elektrik, otomasyon ve taşıma sistemlerine yönelik siparişler alınmıştır. Bunun yanında Park Teknik ile süre giden iş ilişkilerimizin de arttırarak devam ettirilmesi en büyük hedefimiz olarak önümüzde durmaktadır. Becker Mining Türkiye pazarına çok önem vermekte olup, orta ve uzun vadede ülkemizde satış, üretim ve satış sonrasına yönelik yatırım planlarının konuşulmasına bugünden başlama kararı almış durumdadır.

ARDEF kurucu ortakları, maden sektöründeki 15 yılı aşkın pratik, teorik, ticari ve yöneticilik bilgi ve deneyimlerini, kuvvetli iş ortakları ile birlikte yerli ve yabancı müşterilerinin hizmetine sunmayı hedeflemektedir. Bundan önce önemli projelerde yer almış ve kendini yetiştirmiş uzman mühendis kadrosuna sahip olan bir firma olan ARDEF, müşterilerine yeni maden yatırımlarında ya da mevcut madenlerinde yüksek verimliliği, planlamayı ve karı sağlamalarında katkıda bulunmayı ve sektörün gelişmesinde aktif rol oynamayı da kendisine ilke edinmektedir.