Item image

Argetest Cevher Zen. Arge Lab. ve An. Hiz. Müh. Dan. Mak. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
Kapalı
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Argetest Cevher Zen. Arge Lab. ve An. Hiz. Müh. Dan. Mak. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti., Kasım 2012 de kurulmuş olup; bünyesinde Cevher Zenginleştirme Laboratuvarı, Ar-Ge Laboratuvarı ve Maden analiz laboratuvarı bulundurmaktadır. Türkiye’de ilk, dünyada az sayıda özel cevher zenginleştirme ve AR-GE çalışmasını yapan laboratuvarlar arasında yer almaktadır.

Kurulduğu günden itibaren esas prensibi kalite olan ARGETEST; TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarı Akreditasyon Belgesi beraberinde; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Belgesi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgelerine sahiptir.

Cevher Zenginleştirme ve Ar-Ge

Laboratuvarımızda metalik cevherlerin, endüstriyel hammaddelerin ve kömürlerin; fiziksel ve kimyasal yöntemlerle zenginleştirme çalışmaları beraberinde eski teknolojiler ile yapılmış tesislerin pasalarının da geri kazanım çalışmaları yapılabilmektedir.

ARGETEST Cevher Zenginleştirme ve Ar-Ge birimi bünyesinde verilen hizmetler;

• Laboratuvar ölçekli cevher zenginleştirme test çalışmaları
• Mineral proses karakterizasyonu ve proses minerolojisi
• Pilot ölçekli cevher zenginleştirme test çalışmaları
• Cevher zenginleştirme tesis akım şeması dizaynı
• Tesis optimizasyonu ve revizyonu
• Yerinde uygulama ile tesis sorunlarının belirlenmesi ve giderilmesine yönelik çalışmalar
• Tesis içi uygulamalı eğitimler

Yapılan çalışmalar sonrasında elde edilen veriler uluslararası raporlama standartlarında Türkçe, İngilizce, Çince, Farsça ve Azerice dil seçenekleri ile raporlandırılırak basılı ve elektronik kopyalar halinde sunulmaktadır.

ARGETEST Cevher Zenginleştirme ve Hidrometalurji Birimi Çalışmalar

• Mineral karakterizasyonu ve proses minerolojisi
• Boyut küçültme testleri
• Sınıflandıra
• Zenginleştirme
» Gravimetrik Ayırma
» Yaş & Kuru manyetik Ayırma
» Flotasyon
» Hidrometalurji
• Susuzlandırma ve katı – sıvı ayrımı

Maden Analiz Laboratuvarı

TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarı Akreditasyon Belgesi’ ne sahip Analiz laboratuvarımızda yetmişin üzerinde elementin analizi kantitatif olarak yapılabilmekte olup; ICP, AAS, UV, Volumetrik-Gravimetrik analiz metotlarının beraberinde Fire Assay (kupelasyon) ile altın, gümüş ve platin grubu elementlerinin analizleri de uluslararası standartlar uygulanarak yapılmaktadır. Uluslararası cevher normları göz önüne alınarak oluşturulan analiz paketleri ile jeokimya analizleri, değerli metal analizleri, cevher numunesi analizleri, ithalat-ihracat analizleri, metal-alaşım analizleri, endüstriyel hammadde analizleri, kömür külünde majör ve minör element analizleri, nadir toprak elementleri analizleri ve bor analizleri beraberinde müşterilerin talepleri doğrultusunda oluşturulacak analiz paketleri ile ekonomik ve hızlı bir şekilde sektörün ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Kalite, gizlilik ve müşteri memnuniyetini esas alan ARGETEST; 2015 yılı ocak ayı itibari ile Online hizmetler ile analiz süreç takibi, analiz sonuçlarına ve örnek resimlerine 7/24 ulaşma ve arşivleme, online ödeme imkanının yanı sıra sonuçların karot logları üzerine kolerasyonunu da hizmete açmış bulunmaktadır.