Item image

Barit Maden Türk A.Ş. - Genel Müdürlük

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 18:30
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Barit Maden Türk A.Ş.; yarım asırdan fazla bir süredir, Türkiye’nin yer altı kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek ülke ekonomisine ve kalkınmasına destek olan şirketimiz Türkiye’nin ilk barit ihracatını gerçekleştirmesi dolayısıyla 1967 yılında Bakanlar Kurulu tarafından adımıza “Türk” ilave edilmek suretiyle takdir ve taltif edildiği günden beri faaliyetlerinde, sektörde “öncü”, “yenilikçi” ve “güvenilir” kimliği ile saygınlık kazanmıştır.

Üretiminin büyük bir kısmını Ortadoğu’ya ihraç etmekte olan firmamız kendi maden ocaklarından ürettiği cevherleri Osmaniye-Bahçe’de bulunan mikronize ve Sivas-Budaklı’da bulunan konsantre tesislerinde, müşterilerinin talepleri doğrultusunda işleyerek hizmete sunmaktadır.

Doğadan, naturel yollar ile çıkarılan ve tükenebilir madenleri işleyen şirketimiz, düzenli olarak yaptığı “yeni rezerv” arama çalışmaları sonucunda yıllardır hizmet vermekte olduğu sektörler ile daha uzun yıllar tedarikçi/üretici sıfatıyla çalışmaya devam edecektir. Müşterilerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda, tecrübeli ekibimiz yeni rezerv ve kaynak arayışına aralıksız olarak devam etmektedir.