Item image

Burçelik Bursa Çelik Döküm Sanayi A.Ş.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 16:30
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Burçelik Bursa Çelik Döküm Sanayi A.Ş., çeneli, konik, düşey milli, rotorlu, darbeli, kubitzer, kum makinesi, çekiçli silindir kırıcılar, besleyiciler, titreşimli elekler, yıkama makinaları, mobil paletli üniteler, bilyalı değirmenler ve yüksek kapasiteli komple mobil ve sabit taş kırma-eleme-yıkama tesisleri üretmektedir. 1968 yılında Bursa’da üretime başlamıştır.

BURÇELİK halka açık bir şirket olup, hisseleri 1992’den beri İMKB’de işlem görmektedir. Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 20.050m2 kapalı, toplam 28.500m2 saha üzerine kurulu tesislerimizde 35’i mühendis toplam 350 personel çalışmaktadır.

BURÇELİK tarafından üretilen makine ve tesisler uluslararası pazarlarda da performansları ve güvenilirlikleriyle tercih edilmektedir.

Makina üretiminin % 80’i Avrupa, Ortadoğu, Amerika, Kuzey Afrika Ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler’e ihraç edilmektedir. İşlenecek malzeme tipi ve özelliklerine göre sabit veya mobil tesisler üretebilen Burçelik tesisleri , en zor kırılan ve en aşındırıcı malzemelerin kırılmasında bile yüksek kapasiteleri ve düşük ton başına üretim maliyetleri ile kullanıcılardan beğeni toplamaktadır.

BURÇELİK ürün yelpazesinde, çimento, demir-çelik, denizcilik gibi sektörler için tek parça dökümde maksimum 45 ton kapasite ile alaşımlı dökümler, değişik sektörler için makina ve çelik konstrüksiyon ile kelebek ve küresel vanalar bulunmaktadır (www.burcelikvana.com). Özel projeler olarak BURÇELİK, Batı Avrupa firmalarıyla işbirliği içinde hidroelektrik enerji santralleri için yüksek basınç altında çalışan hidromekanik parçaları (salyangoz, emme borusu, giriş borusu vs.), gemi sanayi için gemi konteyner vinç jibi, adaptörü ve gemi yükleme tesisleri, ve maden sanayi için mineral kırıcılar, çeneli kırıcılar, konik kırıcılar, rotorlu kırıcılar ve mobil paletli kırıcılar üretmektedir.