Item image

CT Grup Maden Ekipmanları Ltd. Şti.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
08:30 - 19:30
Salı:
08:30 - 19:30
Çarşamba:
08:30 - 19:30
Perşembe:
08:30 - 19:30
Cuma:
08:30 - 19:30
Cumartesi:
08:30 - 19:00
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

2008 yılında kurulan CT Grup Maden Ekipmanları Ltd. Şti., gelişmekte olan ülkemiz madencilik sektörüne kaliteli ve verimli çözümler sunmayı amaç edinmiştir. Dünya madencilik sektörüne yön veren, alanlarında kendilerini kanıtlamış üretici firmaların tek yetkili Türkiye temsilciliği görevini üstlenerek madencilik alanındaki en son yöntem ve yenilikleri Türkiye’ye taşımaktayız. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişen firmamız, bugün dünyada tanınan bir çok Uluslararası lider üretici firma mümessillikleri ile Türkiye madencilik sektörüne her alanda yenilikçi ve güvenli çözümler sunmaktadır.

Tamburlu Kesici Yükleyiciler

EICKHOFF SL-300

EICKHOFF SL-300 tipi kesici yükleyici ilk defa 1994 yılında ince ve orta kalınlıklardaki damarlara uygun kesici yükleyici olarak sunulmuştur. Makinenin orijinal ilk hali, iki adet 220 kW kesici motor ve iki adet 35 kW DC (doğru akım) yürüyüş motoru ile donatılmıştı. Günümüzde ise SL 300, Eickhoff’un birbirini takip eden ürün geliştirme felsefesinin sonucu olarak iki adet 480 kW kesici motor ve iki adet 90 kW AC (alternatif akım) yürüyüş motoru ile donatılmıştır. Kesici motor ve yürüyüş motorlarının güçleri, iki katından fazla artmış olmasına rağmen, makinenin temel konsepti değişmeden orijinal halini korumuştur. Bu da Eickhoff dişlilerinin en son sistem üretim teknolojisinin ve özel olarak maden uygulamaları için dizayn edilip sağlamlaştırılmış küçük elektrik bileşenlerinin kullanılabilmesinin bir sonucudur. Eickhoff SL-300 ile, USA ve Avustralya’daki madenlerde aylık 600.000 ton üretim kapasitesine ulaşmıştır.

EICKHOFF SL-500

Eickhoff SL-500, son 20 yıllık yakın geçmişte uluslararası uzunayak sistemlerindeki zirve performansı ile Alman mühendisliğinin seçkin bir örneğidir. Madencilik dünyasına 1994 yılında sunulan makine, orijinal haliyle 1.1130 kW kurulu güç ile dizayn edilmiştir. Etkileyici üretim sevilerine erişilmesine rağmen, teknolojinin geliştirilmesi durmaksızın devam etmektedir. Pratik teknolojinin sınırlarını her zaman zorlayıp ilerletmek, Eickhoff’un filozofisidir. Bu nedenledir ki, Eickhoff SL 500, minimum duruş ve yüksek performanslı kullanılabilirlik ile ağır şartlar altında en iyi çalışan makine unvanını kazanmıştır. Günümüzde SL 500, 1.915 kW kurulu gücü ile günümüz en zorlu yeraltı şartlarında dahi “eski moda” olmaktan oldukça uzaktır. Orta kalınlıkta ve yüksek damarlardaki kurulumlar ile, aylık üretim ortalamasının 1 milyon tonun üzerinde olduğu oldukça iyi bilinmektedir. Son derece yüksek güvenilirliğine bağlı olarak, Eickhoff SL 500 Rusya ve Çin’deki uzun ayak uzmanlarının 1 numaralı seçimi olmaya devam etmektedir. İşletme sahipleri karlılığını takdir ederken, operatörler de Eickhoff’un taban şasesi konseptini övmektedir.

EICKHOFF SL-750

Yeni Eickhoff SL 750, bilinen SL 300’den biraz daha yüksek bir gövde ile daha önceden sadece SL 500’de kullanılabilen kesici motor gücüne sahiptir. Eickhoff SL 750’nin ABD’deki yüksek performanslı madenlerdeki ilk kurulumundan sonra ilk olumlu geri bildirimler 2006 yılında gelmiştir ve yine aynı tarihten bu yana diğer ana kömür üretici ülkelerdeki bütün beklentiler tamamıyla karşılanmıştır. SL 750 ile daha ekonomik olarak daha yüksek üretim değerlerine ulaşılabilir.

EICKHOFF SL-900

Yeni SL 900 uzun-ayaktaki üretiminizi “maksimum kesim” ile arttırır. Bu yeni makina ile bir sonraki adım yeni nesil yüksek üretim performanslı kesici yükleyicilerdir. Özetle, Eickhoff SL 900, benzersiz şekilde SL 750 nin kompakt boyutlarında SL 1000’in şaşırtıcı gücünü birleştirir. Dünyanın en iyi iki makinasını bir makinada birleştirme kararı, dizayn ve üretim teknolojilerindeki en son teknolojiyi uygulama düşüncesinin mantıksal sonucudur. SL-900 2300kW kurulu gücü ile 2,4 – 5,5 m. arasındaki değişik yükseklikteki ayaklarda geniş bir alanda çalışmaya müsaittir. SL-900, bu nedenle yüksek üretim potansiyeli sağlayacak şekilde, geniş bir yelpazedeki kesme yüksekliklerini yeterli olandan daha fazla güç ile birleştirir. Bütün bu özellikleriyle ilk defa bir makine (SL-900 ) bütün dünyadaki farklı kömür sahalarında geniş bir spektrumda uygulama sağlamaktadır.