Item image

DAMA Mühendislik Proje ve Maden San. Tic. A.Ş.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
08:00 - 18:30
Salı:
08:00 - 18:30
Çarşamba:
08:00 - 18:30
Perşembe:
08:00 - 18:30
Cuma:
08:00 - 18:30
Cumartesi:
Kapalı
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

DAMA Mühendislik Proje ve Maden San. Tic. A.Ş., maden arama ve işletme alanında ülke içinde ve dışında mühendislik hizmetleri sunmak üzere 2005 yılında kurulmuş; temel hedefi, uluslararası standartlarda hizmet üretmek olan bağımsız bir mühendislik şirketidir.

Çalışmalarında JORC ve 43-101 vb standartlarını uygulayan şirketin uzmanlık alanlarını ; başta kıymetli metaller olmak üzere bakır-kurşun-çinko, krom, demir ve diğer metalik madenler ile kömür oluşturmaktadır. Bu alanlarda her safhada arama, kaynak/işletilebilir rezerv tahmini; teknolojik çalışmaları planlama, akım şeması geliştirme ve malzeme balansı yapma; ön rapor (scoping), ön fizibilite, fizibilite çalışmaları; açık ve kapalı ocak maden işletme planlaması ve optimizasyon çalışmaları ile tesis temel ve detay mühendislik hizmetleri, montaj yönetimi ve devreye alma (EPCM) hizmetleri sunmaktadır. Doğal olarak saha potansiyeli belirleme, maden işletme ve arama sahalarına değer biçme yoluyla satın alma faaliyetlerine destek verme de DAMA ‘nın yetkin olduğu alanlar arasında yer alıyor.

Uluslararası standartlarda mühendislik hizmetleri sunan DAMA; kıymetli metallerin aranması, yatırım safhasına getirilmesi, tasarımı ve işletmeye alınması konusunda oldukça fazla referansa sahip bulunmaktadır. Uluslararasi deneyimli çözüm ortakları ile beraber DAMA dünyanın her yerinde hizmet verebilektedir.

DAMA Mühendislik bünyesi içerisinde yeni kurulan DAPT (DAMA Aerial Prospection Team) insansız hava araçları ile yüksek hassasiyetli ortofoto, 3B modelleme ve nokta bulutu üretimi ile maden arama ve planlama konularında destek vermektedir.

Sunduğu hizmet alanında bir Türk şirketi olarak uluslararası şirketlerle geniş bir alanda Türkiye, Balkanlar, Orta Asya ve Afrika’da rekabet ediyor olmak DAMA çalışanları için haklı bir gurur kaynağıdır.