Item image

DBC Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
08:00 - 18:30
Salı:
08:00 - 18:30
Çarşamba:
08:00 - 18:30
Perşembe:
08:00 - 18:30
Cuma:
08:00 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 17:30
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

DBC Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., 1991 yılında Diamant Boart Craelius özel distribütörü olarak kurulmuştur ve o tarihten bu yana üstün teknoloji ile sektöre hizmet etmektedir. DBC halihazırda Dilovası/Kocaeli lokasyonunda kurulu 7.000 m2 fabrikasında maden sondajı, zemin etüdü ve enjeksiyon sondajı amaçlarına uygun ekipman üretimine, ürün geliştirmesine ve pazarlamasına devam etmektedir. Firmanın Tübitak tarafından desteklenen AR-GE projeleri ve 8 adet patent başvurusu yapılmış uygulaması mevcuttur.

• DBC karotlu sondaj için gerekli olabilecek elmas matkaptan, ısıl işlemli tije ve sondaj makinasına kadar tüm ürünleri aynı çatı altında üretebilen Türkiye’deki tek firmadır ve dünyada da sayılı birkaç firma arasındadır. Bu özelliğini ‘Tüm Karotlu Sondaj Teknolojileri’ olarak adlandırmaktadır.

• DBC yer altı ve yer üstü sondajları için CE sertifikalı ve patentli özelliklere sahip geniş bir yelpazede karotlu sondaj makinası üretimi yapmaktadır.

• Elmas Matkaplar üstün bir teknoloji ile üretilip FASTDRILL etiketi ile pazarlanmaktadır. FASTDRILL matkapları birçok yerli önemli maden firması ve 30’dan fazla ülkede sondaj müteahhitleri tarafından kullanılmaktadır.

• Zorlu şartlara bağlı olarak günümüzdeki sondaj tijlerinin daha güçlü ve daha dayanıklı olması gerekmektedir. DBC Makina, dünyanın en iyi imalatçılarının üretmiş olduğu 1/6000 doğruluk oranına ve mükemmel mekanik özelliklere sahip; dikişsiz, soğuk çekme boruları kullanmaktadır. Boruların her iki ucu da bilgisayar kontrollü ‘Çift Isıl İşlem’ tekniği kullanılarak güçlendirilmektedir.

• Bünyemizde bulunan laboratuvar imkânları sayesinde tüm ham maddeler ve imalat süreçleri hassasiyetle kontrol edilebilmektedir.

• DBC, kuyu içi araştırma ekipmanları üreticisi olan DEVICO firmasının Türkiye, Orta Doğu ve komşu ülkeler temsilcisidir.

• DBC, sondaj katkıları için PROMAFOR firması ile işbirliği yapmaktadır.

• DBC, ağaç veya diğer malzemelerden üretilmiş karot sandıkları yerine plastik karot sandıklarını sondaj piyasası ile tanıştırmaya öncülük etmiş ilk imalatçıdır.

• Firma aynı zamanda mermer sektörü için elmas telli kesici, zincir kollu kesme makinası ve bu makinada kullanılan PCD kesici takım geliştirmesi ve üretimini yapmaktadır.

DBC, sağlam, donanımlı ve uygun fiyatlı ekipmanlar geliştirerek dünyadaki tüm müşterileri tarafından en çok tercih edilen firma olmayı hedeflemektedir.