Item image

Dökme Malzeme Yönetimi Derneği

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 18:00
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

DMYDER dökme malzeme disiplininin birçok farklı sektör ve iş kolunda öneminin duyurulması ile ilgili olarak araştırma, eğitim, mesleki gelişim ve toplantılar organize eder. DMYDER üyeleri için sanayi düzeyinde promosyon, ağ fırsatları, temsil etkinlikler ve konferanslar, bilgi paylaşımı, eğitim ve mesleki gelişim konularında projeler yapacaktır.

Dökme Malzeme Nedir?
Dökme malzeme yığın halindeki cevherleri, hububat, talaş, kum, çakıl ve taş gibi kuru veya nemli malzemeleri kapsayan bir tanımlamadır. Bu malzemelerin taşınması ve depolanması için kullanılan tüm ekipmanların tasarımı da dikkatli bir mühendislik çalışması gerektirmektedir. Dökme Malzeme taşıma sistemleri tipik olarak, konveyör bantlar, vidalı konveyörler, istifleyiciler, geri dönüşüm makineleri, kova asansörler, kamyon damperli, vagon damperlerinden oluşmaktadır. Gelişmiş dökme malzeme taşıma sistemleri, depolama, taşıma ve boşaltma ile entegredir.

Dökme Malzeme Yönetiminin Önemi
Birçok yığın tesisi 7/24 faaliyet gösterir, bundan dolayı malzeme taşıyıcı makineler ağır yüklere dayanıklı, güvenli ve bakımı kolay olmalıdır. Kırıcı ve boyutlandırıcı gibi proses donanımlarında olduğu gibi, dayanıklı ve güvenilir enerji, veri ve malzeme iletim sistemleri istifleme/harmanlama, boşaltım taşıyıcısı, gemi yükleyici ve boşaltıcı, radyal istifleyici, yığınlayıcı, silolar, ve vinçler içinde gereklidir. Elektrifikasyon makinenin tipine, uygulamaya ve taşınacak yüke göre ayarlanmalıdır. Ayrıca, birçok elektrifikasyon sistemi tozlu ortamlara, aşındırıcı malzemelere ve tehlikeli koşullara dayanacak şekilde tasarlanmalıdır.