Item image

Encon Çevre Laboratuarı A.Ş.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
08:30 - 19:00
Salı:
08:30 - 19:00
Çarşamba:
08:30 - 19:00
Perşembe:
08:30 - 19:00
Cuma:
08:30 - 19:00
Cumartesi:
08:30 - 18:00
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Encon Çevre Laboratuarı A.Ş., çevre ve deşarj koşullarının önemini belirleyen parametrelerle ilgili doğru ve hassas ölçümleri ENCON bünyesinde yapabilmek amacıyla kurulmuştur. 2005 yılına kadar Türkiye’de bu gibi ölçümler yalnızca üniversiteler bünyesinde yapılmakta, bu durum da sektörde gittikçe artan talebi karşılamak için yetersiz kalmakta idi. Ayrıca, her ne kadar standart uluslararası yöntemler kullanılsa da, yapılan ölçümler için güvenilir bir akreditasyon sistemi mevcut değildi. Laboratuarımız, 2006 yılında, bu koşulları değerlendirerek kurulmuş, gerek T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı gerekse Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından onaylanmıştır. Laboratuarımızda uluslararası standardizasyon sistemi olan “ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuarlarının Akreditasyonu için Genel Şartlar” kurulmuş, onaylanmış ve uygulamaya konmuştur. Bugün, ENCON Çevre Laboratuarı T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı’na sunulmak üzere resmi ölçüm/analiz yapma yetkisine sahip olup, ISO/IEC 17025 onaylı ölçüm sonuçlarımız uluslararası düzeyde kabul görmektedir.

ENCON Çevre Laboratuarı, firmamız tarafından müşterilere sunulan hizmetlerin en önemli parçalarından birini sağlamaktadır. ENCON, sahip olduğu bilgi birikimi ve deneyimle, müşterilerine yalnızca laboratuar ölçüm sonuçlarını vermekle sınırlı kalmayıp, gerektiği yerlerde bu sonuçların yorumlarını, olası sorunların tespit ve çözüm önerilerini de içeren kapsamlı incelemeler sunmaktadır.

ENCON Çevre Laboratuarı, bağımsız bir laboratuar olarak ölçümlerini, ulusal ve uluslararası düzeyde kabul gören standart yöntemleri uygun cihazlar yardımıyla gerçekleştirmektedir. Ayrıca, laboratuarımız, ulusal ve uluslararası düzeylerde gerçekleştirilen “Karşılaştırmalı Deney Programları”na düzenli olarak katılım sağlamaktadır. Başarılı sonuçlarıyla ENCON Çevre Laboratuarı en güvenilir laboratuarlar arasında yerini almıştır. Bu da, yönetimin kalite odaklı yaklaşımı, iyi eğitimli kalifiye laboratuar personeli ve en yeni ekipman ve malzemeyle donatılmış laboratuar altyapısı sayesinde mümkün olmuştur.