Item image

Golder Associates Ltd. Şti.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
Kapalı
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Golder Associates Ltd. Şti., doğal kaynaklar ve mühendislik projelerine yönelik çevre hizmetleri, jeoteknik hizmetler ve yerbilimleri çalışmaları konularında uzmanlaşmış, sahibi ve hissedarları kendi çalışanları olan, uluslararası bir danışmanlık şirketidir. Golder Associates 1960 yılında Kanada’da kurulduğu günden bu yana, Afrika, Asya, Avustralya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da 180 ofisi ve bu ofislerde görev yapan 8.000’in üzerinde çalışanının katkıları ile müşterilerine 50 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Büyüme trendimiz ve hizmet çeşitliliğimiz, sürekli değişim halinde olan bu küresel ortamda faaliyet gösteren müşterilerimizin talepleri ile tam bir uyum sergilemektedir.

Golder Associates Türkiye, 2006 yılında Ankara’da kurulmuştur ve özellikle madencilik, petrol-doğal gaz, imalat ve ulaştırma sektörlerinde Türkiye ve çevre ülkelerde yaklaşık 10 yıldır hizmet vermektedir. Ana uzmanlık alanları arasında Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirme (ÇSED), çevresel veri toplama çalışmaları, hidrolojik ve hidrojeolojik çalışmalar, su temini çalışmaları, yeraltı suyu modellemesi, maden jeolojisi, Uluslararası standartlara uygun (JORC / NI 43-101) kaynak ve rezerv tahmini, asit kaya drenajı çalışmaları, jeoteknik hizmetler, yığın liçi ve atık barajı tasarımları, maden planlaması ve fizibilite çalışmaları yer almaktadır. Golder Türkiye, dinamik ve deneyimli kadrosuyla sektörün önde gelen firmaları için Türkiye, Afrika, Orta Doğu, Orta Asya’da ve Balkanlar’da çok sayıda projeyi başarıyla gerçekleştirmiştir.

Golder Associates Türkiye, uluslararası deneyim lerini kullanmakta ve müşterilerine madencilik faaliyetlerinin her alan ve aşamasında hizmet verebilmektedir. Golder Associates uluslararası deneyimlerine dayanarak müşterilerinin sorun ve ihtiyaçlarına en ekonomik ve inovatif çözümleri sunmakta ve projelerde özellikle Türkiye’yi ve Türk madencilik sektörünü tanıyan ve dünya çapında deneyimi olan uzmanlar ile çalışılmaktadır.

Golder Associates, yığın liçi ve atık barajı tasarımı çalışmaları kapsamında Türkiye’de birçok büyük ölçekli projenin fizibilite ve detay tasarımlarını gerçekleştirmiştir. Hidrolojik ve hidrojeolojik çalışmalar kapsamında su temini, yüzey suyu yönetimi, su kalitesi örneklemeleri ve değerlendirmeleri, sahaların yeraltı suyu özelliklerinin belirlenmesi için gözlem kuyularının açılması ve çeşitli akifer testlerinin yapılması gibi birçok çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalar neticesinde elde edilen veriler kullanılarak sahaların üç boyutlu yeraltı suyu modelleri hazırlanarak tesislerden kaynaklanabilecek potansiyel etkiler ve bu etkilerin önüne geçilebilmesi için gerekli önlemler belirlenebilmektedir. Bu hizmetlere ek olarak dünyada ve ülkemizde önemi her geçen gün artarak anlaşılan asit kaya drenajı çalışmaları ve çevresel etkileri önleyici işletme önlemlerinin belirlenmesi çalışmaları sunulmaktadır. Çevresel etki değerlendirme çalışmalarına ilave olarak ocaklara gelecek su miktarları, susuzlaştırma ve şev tasarımları gerçekleştirilmektedir. JORC ve NI 43-101 standartlarında kaynak, rezerv tahmini ve fizibilite çalışmaları kapsamında Golder Associates bünyesinde bulunan farklı cevher tipleri üzerine uzmanlaşmış ve uluslararası standartlara uygun teknik raporlar için imza yetkileri olan uzmanlar ile çalışılmakta ve projeler uluslararası proje finansmanına uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Golder Associates, yaklaşık 4 sene önce “Marston Şirketler Grubu”nu bünyesine katarak kömür jeolojisi, kaya mekaniği, açık ocak ve yeraltı maden dizaynı ve fizibilite konusunda sunduğu hizmet yelpazesini önemli ölçüde genişletmiştir.

Golder Associates Türkiye, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD)’nin bir üyesidir ve sürdürülebilir kalkınmanın projelerin ve faaliyetlerin bir parçası haline getirilmesi gerekliliğinin her geçen gün daha da büyük önem kazandığının bilincinde hareket etmektedir. Dünya’nın gelişimi için mühendislik hizmetleri sunmak ve Dünya’nın doğal dengesini ve bütünlüğünü korumak Misyonu, Mükemmele ulaşmak, çözümler üretmek ve fark yaratmak Vizyonu ile kurulan Golder Associates Türkiye, projelerini uluslararası standartlara göre hazırlayarak Türkiye’deki madencilik sektörü için en ileri teknik çözümler üretilmesi, sorunlara inovatif yaklaşımlar getirilmesi ve çevreye olan duyarlılığın artması yönünde önemli adımlar atmaya devam etmektedir.