Item image

II. Uluslararası Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı ve Sergisi

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 22:00
Salı:
09:00 - 18:00
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Türkiye Madenciler Derneği, 5-6 Aralık 2016 tarihlerinde Uluslararası Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı ve Sergisi’nin ikincisini düzenleyecek. Madencilik sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) koşullarını geliştirmeye yönelik girişimlere, Türkiye Madenciler Derneği (TMD) de önemli bir katkı yapmaya hazırlanıyor. Konferansımızda, İSG alanında yaşanan sorunlar ve çözüm imkanları ele alınacak ve “Güvenli Madenciliğin Yol Haritası” çizilmeye çalışılacak.

2014 yılındaki I. Konferansımıza 400’ü aşkın katılımcı oldu ve sergi ile birlikte büyük bir ilgi uyandırdı. 2 günlük konferansta 20’nin üzerinde yabancı uzman yer alırken ülkemizin kamu ve özel sektöründe çalışan yine 20’nin üzerinde uzman da konularına tam bir hâkimiyetle katılımcıları aydınlattı. Tüm konuşmalar, sunumlar CD halinde konferans sonrasında katılımcılara verildi ve Sektörden Haberler Bülteni Dergisi ile dağıtıldı.

2016 senesindeki II. Konferansımız, çeşitli ülkelerden konularının üst düzey temsilcilerinin katılımının yanı sıra uluslararası kuruluşlar, mevzuat düzenleyici kurumlar, sivil toplum kuruluşları, yatırımcılar, akademisyenler ve öğrenciler dahil olmak üzere ilgili bütün kesimlerin bir araya gelmeleri için önemli bir platform oluşturacak. Konferansımız, Türkiye’den başka ABD, Avustralya, Çin Güney Afrika, Kanada gibi ülkelerden öne çıkan pek çok uzman isimle bir araya gelme ve maden iş güvenliği konularında öne çıkan sorunları tartışma fırsatı da sunacak.

Konferans boyunca pratik ve teorik tartışmalar, ülke deneyimleri, sektörel politikalar ve teknik gelişmelerin yanı sıra, İSG kültürünün gelişiminde insan ve eğitim boyutları da ele alınacak. Ayrıca II. Konferansımızda, dünya madenciliğinde ilk resmi risk yönetimini başlatan Prof. Jim Joy tarafından 3&4 Aralık 2016 da “Küresel Madencilik Sektöründe Operasyonel Risk Yönetimi” konusunda bir kurs verilecek.