Item image

İntermobil Otomotiv Mümessillik ve Ticaret A.Ş.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
Kapalı
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Türkiye’nin en köklü mümessillik firmalarından biri olan İntermobil Otomotiv Mümessillik ve Ticaret A.Ş. 1954 yılında kurulmuştur. Türk otomotiv sektörünün gelişimine ve değişimine ayak uydurarak farklı ülkelerden birçok yedek parça üreticisinin temsilciliğini yapmıştır ve yapmaktadır. Amerikan ve Fransız araçlarının ön planda olduğu 1960’lı ve 1970’li yıllarda Bendix, Clayton Dewandre, Turner Manufacturing, DBA, Marchal ve Ducellier gibi dünyaca bilinen firmaların Türkiye temsilcisi olan İntermobil, Alman arabalarının pazarda hakimiyet kurmasıyla bu ülkenin yedek parça markalarına yönelmiştir. 1980’lerin başında Türk treyler, kamyon ve otobüs fabrikalarının kurulması, İntermobil’in bünyesinde bulundurduğu markaları üretici firmalara kazandırma olanağı sağlamıştır.

Karanlığa ışık tutan güç: Hella Mining

Gücünü ve güvenilirliğini defalarca kanıtlamış bir dünya markası olan Hella, aydınlatma dünyasından gelen deneyimini Hella Mining ile madencilik sektörünün hizmetine sunuyor. Avustralya’da kurulan Hella Mining tarafından madenler için özel olarak tasarlanan, geliştirilen ve üretilen LED’li çalışma lambaları; iş makinelerine ve madenlerin içine yerleştirilerek karanlığa ışık tutuyor. Maden mühendisleri tarafından tercih edilen Hella Mining ürünleri ile madenlerde verimlilik artıyor.

60 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’yi dünya markalarıyla buluşturan İntermobil’in Türkiye’deki tek temsilcisi ve distribütörü olduğu Hella Mining; Avustralya, Afrika, Amerika ve Avrupa’daki gibi Türkiye’nin de öncü madencilik kuruluşları tarafından tercih ediliyor. Maden stok alanları ve maden işletmelerine saha aydınlatma projeleri sunan Hella Mining bugüne kadar Türkiye’de 400’ü aşkın iş makinesine aydınlatma projesi uygulayarak hayata geçirmiş bulunuyor.