Item image

IV. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi

Çalışma Saatleri:
Çarşamba:
09:00 - 18:00
Perşembe:
09:00 - 18:00
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi, 8-9 Mart 2017 tarihlerinde dördüncü kez nükleer sanayinin önde gelen isimlerini İstanbul’da buluşturacak. Ortadoğu ve Afrika’nın en büyük nükleer etkinliği olan Zirve, Türkiye’deki yerli firmalara 16 milyar dolarlık nükleer santral pazarından pay alabilmeleri açısından büyük bir fırsat yaratacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Nükleer Sanayi Derneği’nin desteğiyle Nükleer Mühendisler Derneği ev sahipliğinde düzenlenen Zirve’de santral başına 3 milyar dolarlık iş hacminden Türk firmalarının nasıl yararlanabileceği ortaya konacak. Zirve, Ortadoğu ve Afrika’daki yeni pazarların tanıtılmasında da aracılık edecek.

Pazardaki Payı Artırmanın Yolu Yerli Evlilikler
Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Zirve Başkanı Doç. Dr. Şule Ergün, Türk firmalarının nükleer enerji pazarından pay almasına aracılık eden Zirve’nin sektörde önemli bir yere sahip olduğunu ve her yıl hatırı sayılır işbirliklerine ev sahipliği yaptığını söyledi. Nükleer enerji sektöründe oyuncu olmanın pahalı ve zaman isteyen bir süreç olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Ergün, bu yıl Zirve’de 200’ün üzerinde ticari eşleştirme görüşmesi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Türk firmalarına Zirve öncesi tavsiyelerde de bulunan Doç. Dr. Ergün, firmaların yapımı ve fizibilite süreci devam eden nükleer projelerde yer almak için güçlerini birleştirmelerinin son derece önemli olduğunu ifade etti. Ergün, Türk firmalarının eğer kümelenmeye giderse, uluslararası firmaların tedarik ağının önemli bir parçası olabileceklerine dikkat çekti. Ergün, bu ağa bir kez giren bir firmanın yakın coğrafyamızda yapılacak diğer nükleer projelerde de yer almak için önemli bir aday olacağının altını çizdi.

Neden siz de iş ortaklarından biri olarak bu forumda yer almalısınız?
INPPS etkinliğinde stant açarak veya iş görüşmeleri yapmak için B2B Matchmakingtm platformunda yer alarak iş ortaklarımız arasına katılabilirsiniz. Biz de sizin bu müşterileri etkilemenize ve Akkuyu, Sinop ve Türkiye’de yapılması planlanan diğer nükleer enerji santrali projelerine yönelik bağlantılarınızı genişletmenize ve satışlarınızı arttırmanıza yardımcı oluruz.

Yeni Ürün ve Hizmetlerinizin Tanıtımını Yapın
INPPS etkinliğini sadece Türkiye’de değil aynı zamanda BAE, Suudi Arabistan, Mısır ve Ürdün’deki nükleer enerji santrali projelerine yönelik teknolojiler, ürünler veya hizmetler için bir tanıtım platformu olarak kullanarak ürünlerinizi ve markanızı tanıtabilirsiniz. Resmi heyetlerin ve basın mensuplarının da katıldığı bu etkinlikte sunduğunuz hizmetler veya ürünleriniz için geniş bir tanıtım alanı bulacak ve ortaklarınızın, müşterilerinizin ve rakiplerinizin gözünde güçlü bir imaj çizebileceksiniz.

Türkiye’deki Tedarik Zincirine Katılın
Türkiye’deki nükleer enerji piyasasına girmenin en etkili ve kısa yollarından bir tanesi fuarlarda stant açmaktır. Bu şekilde Türkiye Nükleer Enerji Kümesi olarak adlandırılan yeni ve kaliteli bilgilerden oluşan veri tabanından faydalanırken aynı zamanda da Türkiye’deki mühendislik, tedarik ve inşaat şirketleri, ekipman üreticileri, enerji dağıtım şirketleri ve devlet yetkilileri ile bir araya gelme ve iş ağı kurma açısından büyük bir fırsat elde etmiş olursunuz. Pazarlama ekibimiz, bu etkinlik için Türkiye’deki iş kültürüne uygun bir sunum hazırlamanız ve tedarik zincirine katılabilmeniz için size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Müşterilerinizde İş İlişkilerinizi Güçlendirin
INPPS zirvesinde yapılan yüz yüze görüşmeler sayesinde Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki en büyük nükleer enerji piyasası temsilcilerinin sürekli desteğini alabilirsiniz ve aynı zamanda müşterilerinizle iş ilişkilerinizi sağlamlaştırarak piyasadaki konumunuzu güçlendirebilirsiniz.

Markanızın Konumunu Belirleyin
Dökme malzeme/taşıma konusunda bölgenin önde gelen etkinliklerden birisi olan bu forumda firmanızı vitrine çıkararak muhtemel veya mevcut müşterilerinizin gözlerinde markanızı güçlü bir piyasa lideri olarak gösterebilir, firmanızın gelişmekte olan piyasalardaki yetkinlikleri konusunda güçlü bir imaj oluşturabilirsiniz.

Markanızın Değerini İspatlayın
Bölgenin en büyük nükleer enerji etkinliğine şirket olarak katılarak mevcut veya potansiyel müşterilerinizin gözünde marka değerinizi ispatlayabilir ve şirketinizin gelişmekte olan piyasalarda neler yapabileceğine ilişkin güçlü bir izlenim yaratabilirsiniz.

Medya İlişkileri Geliştirin
Zirve ve Sergi organizasyonu Türkiye ve Orta Doğu’dan ekonomi gazetecilerinin katılımıyla yapılmaktadır. Ekonomi medyasında haberlerinizin çıkması ve medya temsilcileriyle iyi ilişkiler kurmanız şirketinizin başarısı için son derece önemlidir. Etkinliklerimizde meslek kuruluşları da önemli bir yer tuttuğu için iş ağı (network) kurma ve tanıtım açısından önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yeni İş Ortaklıkları Kurun
Etkinliğe katılan diğer sponsorlar ve heyetler, müşterilerine daha iyi çözümler sunabilmek için sürekli olarak yeni ortaklık fırsatları aramaktadır. INPPS kapsamında özenle seçilmiş imalatçılar ve hizmet sağlayıcılar ile B2B Matchmakingtm platformunu kullanarak bağlantılar kurmanız ve gelecekte iş ortaklıkları yapmanız için ideal bir ortam sunulmaktadır.

Hangi Sektörler Katılım Göstermelidir
– Yapı malzemeleri
– Demir & çelik
– Çelik ve plastik boru imalatı
– Pompa ve vana imalatı
– Elektrik & elektronik
– Otomasyon sistemleri
– Atık su arıtma sistemleri
– Mekanik tesisat
– Havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sistemleri
– Güvenlik sistemleri
– Yangın söndürme ve alarm sistemleri
– Müteahhitlik hizmetleri
– Mühendislik hizmetleri
– Danışmanlık hizmetleri (hukuk, insan kaynakları, halkla ilişkiler vb.)

IV. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi - Bilgilendirme Kitapçığıİndirmek İçin Tıklayınız

IV. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi - Kayıt Formu