Item image

Kale Kayışları San. Dış Tic. Ltd. Şti.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
08:30 - 18:30
Salı:
08:30 - 18:30
Çarşamba:
08:30 - 18:30
Perşembe:
08:30 - 18:30
Cuma:
08:30 - 18:30
Cumartesi:
08:30 - 18:30
Pazar:
08:30 - 18:30
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Kale Kayışları San. Dış Tic. Ltd. Şti., 1975 yılında faaliyete başladığı kauçuk bant sektöründe ilk olarak transmisyon kayışı, patoz kayışı ve lastik levha üretimi ile yola çıkmış daha sonra konveyör bant üretimine başlamıştır. Yaklaşık 38 yıllık geçmişinde, Kale Kayışları daima yüksek kaliteli ürünler üretip müşterilerinin beğenisine sunmuştur.

Firmamız tarafından üretilen tüm ürünler tüm dünyada kabul görmüş olan ISO ve DIN normlarına göre ve ayrıca Türkiye`de geçerli olan TSE normlarına uygun olarak üretilmektedir. Firmamız ISO9001-2000 sertifikasını 2004 yılında almaya hak kazanmıştır.

2005 yılında fabrikamız İstanbul`un Silivri ilçesindeki 40.000 m2 kapalı üretim ve depolama alanına sahip yeni tesislerine taşınmıştır. Fabrikamız günlük 5000 mt. bant üretim kapasitesine sahiptir. Üretimimizin yaklaşık olarak %70`i dünyanın dört bir yanındaki 40`tan fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Ürünlerimiz
Konveyör Bantlar
Lastik Levhalar : Kauçuk esaslı lastik levha, birbiri ile karşılıklı bağlanan ve sıkıştırılan iki parçanın yüzeyleri arasında sızdırmazlık sağlayan contaların yapımında kullanılan, doğal kauçuk, sentetik kauçuk ve özel kimyasal karışımlardan vulkanize edilen esnek bir malzemedir. İstenildiğinde bazı amaçlara göre içine karkas malzeme konularak mukavemeti daha da yükseltilebilmektedir.
Elevatör Kayışı : Özel bir teknik ile üretilen üzerine elevatör kovaları bağlanan düz kayışlara elevatör kayışları denir. Bu kayışlar konveyör bantlara göre daha değişik bir sistemle üretilir. Konveyör bantlarda olduğu gibi bu kayışların üzerinde kauçuk kaplaması yoktur bu yüzden kullanılan karkas malzemesi çok özeldir. Elevatör kayışlarının üzerine kova bağlamak için açılan delikler kayıştaki mukavemeti azaltacağından yapılan kayışlar kayışın uzunluğuna göre mukavemeti hesaplanarak imal edilir. Elevatör kayış ihtiyaçlarınızda Kale kayışları satış servisimiz size en uygun elevatör kayışını tavsiye edecektir.
Sıyırıcı : Sıyırıcılar, konveyör hattında taşınan materyalleri konveyör bantın üzerine doğru yönlendirmekte ve materyalin hattın dışına çıkmasını önlemekte kullanılırlar. Konveyör hattının kenarlarını kapatmak amacıyla özel olarak tasarlanmış kauçuk bir malzemedir. Çeşitli kalınlık ve uzunluklarda siparişiniz üzerine üretilmektedir.