Item image

Konspek Madencilik Makine San. İnş. Dan. ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 17:30
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

20 yıldır içinde bulunduğumuz madencilik sektöründeki Konspek Madencilik Makine San. İnş. Dan. ve Dış Tic. Ltd. Şti., çimento ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Dünyanın, alanında lider üreticilerinin Türkiye temsilciliğini yapan firmamız; yeraltı kömür madenciliğinin parça temininden kömür üretimine kadar geniş çerçevede hizmet vermektedir.

ZİNCİRLİ KONVEYÖR-KIRICI-YÜKLEYİCİ
Uzun ayak kömür madenciliğinde, kesici bıçağın desteklenmesi, kömür, taş ve molozların taşınması için kullanılan zincirli konveyörler 2008 yılından itibaren ZMJ tarafından üretilmektedir. 2011 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki en büyük zincirli konveyörlerden biri olan 2000 kW kapasiteli ve 1,2 metre oluk genişliğine sahip zincirli konveyör sistemi ZMJ tarafından tedarik edilmiştir.

GALERİ AÇMA MAKİNESİ
Galeri açma makinası tünellerin kazılmasında ve kazı üniteleriyle kayaların kırılmasında ve kaya ile diğer molozların tahliyesinde kullanılır. 2010 yılında ZMJ tarafından ilk galeri açma makinasının dizayn ve prototip yapılmıştır. Kesim gücüne göre, hafif, orta ve ağır kapasitelerde, 5 farklı tipte galeri açma makinası ZMJ ürün gamında yer almaktadır. Galeri açma makinalarımız çeşitli madencilik faalieyetlerinin yanı sıra, demiryolu, karayolu, tünel, alt geçit ve diğer inşaat işlerinde kullanılmaktadır. ZMJ üretimi galeri açma makinaları ATEX sertifikası sahibidir.

YAŞAM ODALARI
ZMJ, 50 yılı aşkın süredir üretim yapan Amerika Birleşik Devletleri menşeili ve dünyada en yaygın yaşam odası üreticilerinden olan Caltech firması ile ortak olarak; dayanıklı, güvenilir, kurulum ve çalıştırma maliyetleri ekonomik yaşam odaları tedariğini yapmaktadır. Yaşam odaları çelik koruma düzeneği, hava işleme ünitesi, oksijen destek sistemi, hava izleme ünitesi, acil durum aydınlatma cihazı ve elektrik enerjisinin olmadığı acil durumlarda, 30 kişinin minimum 96 saat dayanabileceği şartları sağlayacak oksijen, içme suyu, gıda vb. kaynakları depolayacak yaşam destek ünitesi ile birlikte sunulur. Ağır tip yaşam odası, dayanıklı ve son teknoloji LifeShelter sistemini kullanmakta olup, sistem elektriksiz çalışmakta ve içerideki modüler konstrüksiyon yüksek dayanımlı civatalarla bağlanmaktadır. kompres hava ve hava enjeksiyon sprey sistemiyle donatılmış geçiş odası, sayesinde, içerisinde bir sıra oturak bulunan kişi başına 0.8 metreküp hacme sahip ana oda, aynı anda 3 kişiyi barındırabilir. Rezerv odası ise, kendinden beslemeli oksijen kaynağına, hava temizleme sistemine ve yaşam garanti düzeneğine sahiptir. Soğutma ve kurutma sistemi orijinal patent teknolojisine sahiptir ve hava desteğine ihtiyaç duyulmaz. Hafif tip yaşam odasının bir ileri versiyonu olan ağır tip yaşam odası, yer altında karar verici konumunda ve daha uzun süre kalması gereken sorumlu personelin barınması için düşünülmüştür.