Item image

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. - Mastra Altın Madeni

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
08:00 - 18:30
Salı:
08:00 - 18:30
Çarşamba:
08:00 - 18:30
Perşembe:
08:00 - 18:30
Cuma:
08:00 - 18:30
Cumartesi:
08:00 - 18:30
Pazar:
08:00 - 18:30
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Koza Altın İşletmeleri A.Ş., ülkemizdeki altın madenlerini aramak ve işletmek üzere kurulmuş %100 Türk sermayeli bir Türk Şirketi’dir. Koza Davetiye Mağaza İşletmeleri ve İhracat A.Ş. ve Koza-İpek Holding A.Ş. firması, Mart 2005’te, Normandy Madencilik A.Ş.nin bütün hisselerini Newmont Mining Corporation Şirketi’nden satın aldı. Böylece, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir Türk Şirketi altın üretimini gerçekleştirdi.

Şirketin bünyesindeki İzmir-Bergama-Ovacık Altın Madeni, ülkemizdeki büyük altın potansiyelinin ülke ekonomisine kazandırılmasında anahtar konumunda olup Türkiye Cumhuriyeti’nin işletilen ilk altın madenidir. Mevcut durumda İzmir (Bergama)-Ovacık, Balıkesir (Havran)-Küçükdere ve Gümüşhane-Mastra madenlerinden gerçekleştirdiği üretimini, ileri geliştirme aşamasındaki Eskişehir-Kaymaz ve fizibilite çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu Ege ve Doğu Anadolu Bölgelerindeki maden yataklarının faaliyete geçmesi ile yakın gelecekte arttırmayı planlamaktadır.

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Ovacık, Mastra, Havran projeleri ve ileriki yıllarda geliştireceği projeler ile Türkiye’nin önemli bir altın üreticisi olmayı, ülkemizin çeşitli bölgelerinde bilinen en iyi teknolojiyi kullanarak altın madenciliği endüstrisinin gelişmesine ve Türk ekonomisine katkıda bulunmayı, yöre insanıyla karşılıklı güven içinde, onların değerlerine saygılı, şeffaf, kalıcı ve ekonomik getirisi yüksek altın madenciliği yapmayı hedeflemektedir.