Item image

Maden Endüstrisinin Geleceği Yeni Teknolojiler ve Sektör Trendleri Semineri

Çalışma Saatleri:
Çarşamba:
10:30 - 18:00
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Maden Sektörü, doğası gereği içerdiği riskler nedeniyle, günümüzün rekabetçi piyasa koşullarını yakalamak için verimliliği arttırırken, güvenliğin optimizasyonu ve varlıkların emniyetinin operasyonel mükemmelliğini de sağlamak zorundadır. Endüstri 4.0 ile birlikte gelen teknolojideki gelişmeler, Yeni Otomasyon Teknolojileri, IT (Information Technologies) ve OT(Operational Technologies) entegrasyonu, verilerin gerçek zamanlı işletilmesi ve mobil cihazlar, “Bağlı Maden” (Connected Mine) konusunda çözüm sağlamaktadır. Ayrıca madenlerde güvenlik sistemleri de bu bütünün bir parçasıdır. Bu ne anlama gelmektedir? Faydaları nedir? Rekabetçi piyasa koşullarında bir adım daha öne geçmenizi sağlayacak olan Endüstri 4.0 ya da 4. Sanayi Devrimini uygulamaya geçirmeniz için yapmamız gereken yatırımlar, elde edeceğimiz faydalar, uygulama sırasında karşılaşacağımız zorluklar nelerdir? Dünyada sektörünüzde kimler hangi uygulamaları yapıyor, maden sektörüne yönelik en yeni teknolojiler ve en son çözümler neler?

1 Haziran 2016 tarihinde Steigenberger Hotel Maslak’ta düzenleyeceğimiz seminerin ilk bölümünde bu soruların cevaplarını konuşurken öğleden sonraki panelimizde Dünya Gazetesi’nden Hilal Sarı moderatörlüğünde, Türkiye’de maden sektörünün endüstri 4.0 ve madenlerde güvenlik sistemleri konularını maden şirketlerinin sahipleri ya da yöneticileri, üniversite tarafından akademik çerçevede ve bahsi geçen konuları hayata geçiren tedarikçi firmaların temsilcileri ile birlikte masaya yatıracağız.

Buradaki amacımız, Türkiye maden sektörünün global rekabette geri kalmaması adına yapmakta olduğu ya da yapmayı planladığı teknolojik gelişim plan ve yatırımlarını son derece samimi ve açık bir platformda konuşmaktır.

PROGRAM

10:30 – 10:50 Açılış & Hoşgeldiniz Konuşması Atılgan Sökmen Türkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı / NeilEnright Rockwell Automation Middle East Bölge Direktörü
10:50 – 11:00 Rockwell Automation Türkiye – Cenk Ceylan, Rockwell Automation Türkiye Ülke Müdürü
11:00 – 11:40 Madencilikteki yeni teknolojiler, trendler ve Rockwell Automation Maden Çözümleri – Hein Hiestermann, Rockwell Automation Maden Sektörü EMEA Bölgesi Direktörü
11:40 – 12.00 Kahve Molası
12:00 – 12:30 Endüstri 4.0 – Marc Gillis, Rockwell Automation EMEA Bölgesi Maden Endüstri Lideri
12:30 – 13:10 Madencilik ve Nesnelerin İnterneti – Alper Erdal – Cisco Middle East IOT Bölge Müdürü
13:10 Öğle Yemeği
14:00 Panel
Cenk Ceylan, Rockwell Automation Türkiye Ülke Müdürü
Cenk Kıvılcım, Cisco Türkiye Genel Müdürü
Turgay Alptekin, Meta Nikel – Elektrik Bakım ve Otomasyon Müdürü
Murat Ömüral, Demir Export – Bilgi Teknolojileri Müdürü
Figen Demirhan, Esan Eczacıbaşı – BT Müdürü
Serdar Ergün, Tüprag Madencilik – Kıdemli Jeoteknik Mühendisi, Supervisor
Moderatör: Hilal Sarı (Dünya Gazetesi)

15:30 Soru & Cevap
16:00 Kokteyl

Katılım ücretsizdir. Katılım durumunuzu bildirmenizi rica ederiz.