Item image

Necmettin Erbakan Üniversitesi - Maden Mühendisliği Bölümü

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:00
Salı:
09:00 - 18:00
Çarşamba:
09:00 - 18:00
Perşembe:
09:00 - 18:00
Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
Kapalı
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Necmettin Erbakan Üniversitesi – Maden Mühendisliği Bölümü, Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi’nde bulunmaktadır.

Maden Mühendisliği, ilgi alanı nedeniyle, geniş bir mühendislik disiplini gerekmektedir. Bu yüzden, bölümümüz, bilgisayar kullanabilen, karşılaştığı mühendislik sorunlarına analitik ve rasyonel çözümler getirebilen, teknolojik gelişmeleri takip edebilen bunları kendi alanına uyarlayabilen, sosyal niteliklere sahip, madenlerin işletilmesi ve zenginleştirilmesi konularında bilgi sahibi, çok yönlü maden mühendislerini yetiştirmeyi hedeflenmektedir. Bölümümüzde, Maden İşletme ve Cevher Hazırlama Anabilim dalları mevcuttur.

Bölümün misyon; Yeraltı zenginliklerimizin ülke ekonomisine katkısı elzemdir. Misyonumuz, Maden işletme, Cevher ve kömür hazırlama konularında yetkin, madencilik endüstrisindeki işletme mühendisliği, teknik görevlerde yetki ve sorumluluk yüklenebilecek nitelikte, madencilikteki teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri izleyebilen, uygulayabilen, aktüel bilgi teknolojilerini kullanabilen, iş sağlığı ve güvenliği, çalışma hayatındaki hukuk kurallarını ve mühendislik etik ilkelerini bilen ve onlara saygılı, çevreye duyarlı, karşılaştığı mühendislik problemlerini tanımlama, formüle etme ve çözümleme becerisine sahip, iletişim yeteneği gelişmiş, takım çalışmasına yatkın, sosyal ve kültürel konularda da bilgili maden mühendislerinin yetiştirilmesidir.

Bölümün vizyonu; Ulusal ve uluslararası madencilik sektörünün ihtiyaç duyduğu gereksinimlere cevap verebilen, üniversite-endüstri işbirliğine dayalı, çağdaş eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri yürüten uluslararası ölçüde saygın bir maden mühendisliği bölümü olmaktır.