Item image

Orica-Nitro Patlayıcı Maddeler San. ve Tic. A.Ş. - Fabrika

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
08:00 - 18:30
Salı:
08:00 - 18:30
Çarşamba:
08:00 - 18:30
Perşembe:
08:00 - 18:30
Cuma:
08:00 - 18:30
Cumartesi:
08:00 - 18:30
Pazar:
08:00 - 18:30
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Orica-Nitro, Ankara Lalahan’da 1993 yılında tarafımızdan ABD teknolojisi ile kurulmuş dünyanın en yeni ve modern emülsiyon patlayıcı tesislerinden biri iken, 1996 yılında ICI şirketiyle ortaklık (JVC) kurmuştur. 2000 yılında ICI hisselerinin Orica’ya devri sonucu, Orica ile ortak olunmuştur. Orica-Nitro,Türkiye sivil patlayıcı sektöründe kurulduğu günden itibaren öncü rol oynamış, sektöre teknoloji (ARGE ve Projelendirme) ve donanımlı insan kaynağı sağlamış, ayrıca iş, sağlık ve çevre (SHE) güvenliği konusunda rehber kuruluş olmuştur.

MÜHENDİSLİK ve SERVİS HİZMETLERİ

ORICA-NİTRO, kadrosunda bulunan uzman delme ve patlatma mühendisleri ile patlayıcı kullanıcılarına komple patlatma dizaynı (patern dizaynı) ve saha danışmanlığı hizmetleri vermektedir. Dünyanın en gelişmiş delme – patlatma bilgisayar programları olan Shot Plus5, Shot Plus-T, Shot Plus-UG ve Powersieve saha mühendislerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Patlatma işlerinin uzman kişi ve kuruluşlarca yapılmasının işyerlerine sağlayacağı yararları göz önüne alan ORICA-NİTRO, bünyesinde oluşturduğu patlatma grubu ile işyerlerine komple patlatma hizmetleri de sunmaktadır.

ORICA-NİTRO, bünyesinde bulunan uzman proje geliştirme ve teknoloji grubu ile ticari patlayıcı madde üretim tesisleri projelendirme, montaj ve devreye alma hizmetleri de vermektedir. Ayrıca yerüstü emülsiyon şarjlama üniteleri (MMU Truck), yerüstü ANFO şarjlama üniteleri (ANFO Truck) ve yeraltı şarjlama makinaları montaj ve devreye alma hizmetleri de verilmektedir.