Item image

Teck Madencilik Sanayi Ticaret A.Ş.

Çalışma Saatleri:
Pazartesi:
09:00 - 18:30
Salı:
09:00 - 18:30
Çarşamba:
09:00 - 18:30
Perşembe:
09:00 - 18:30
Cuma:
09:00 - 18:30
Cumartesi:
Kapalı
Pazar:
Kapalı
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Teck Madencilik Sanayi Ticaret A.Ş., Tech Mining’in Türkiye şubesi olup; kok kömürü, bakır, çinko ve enerji konularında uzman olan, yaptığı sorumlu madencilik ve metal üretimiyle Kanadalı en büyük madencilik şirketidir.

Merkezi Vancouver Kanada’da bulunan Teck; Kanada, ABD, Şili ve Peru’da üretim yapan madenlerinin yanı sıra Kanada, Alaska, Meksika, Peru, Şili, Avustralya, Afrika ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bazı Avrupa ülkelerinde bakır, altın ve çinko aramaları yapmaktadır.

Türkiye’de 20 yıldan uzun bir süredir sorumlu madencilik anlayışıyla bakır ve altın arama çalışmaları yapan şirket, şu anda ülkenin batı bölgelerinde ön arama faaliyetleri gerçekleştirmekte ve bu çalışmalarını 2015 yılında da sürdürmeyi planlamaktadır. Türkiye’de tam zamanlı olarak çalışan 60’ı aşkın personeli bulunan şirket, her yıl çeşitli projeler için mevsimsel personel istihdam etmektedir.

Madencilik, arama safhası da dahil olmak üzere önemli ekonomik katkısı olan bir sektördür. Teck, maden araması yaptığı sahalarda sorumlu çevre uygulamalarını ortaya koyarken, istihdamla ve yerel tedarikçiler ve yerel ortaklıklar yoluyla faaliyetlerinin yereldeki ekonomik faydasını en üst düzeye çıkarmaktadır.

Şirket ayrıca sosyal sorumluluk projeleriyle yöre halkına olumlu bir katkıda bulunmaya da büyük önem vermektedir. Son beş yılda Teck, Türkiye’de 100’ün üzerinde yerel projeye destek vermiştir. Bu yatırımlara bir örnek de çalışma sahamıza komşu bir köyün suyunun iyileştirilmesi projesidir. Köyde içme suyunun kalitesinin iyi olmaması nedeniyle köylüler 2 kilometre yürüyerek temiz içme suyunu doldurdukları kapları evlerine taşımak zorunda kalıyorlardı. Köy muhtarı ile yapılan bir toplantıda Teck, köyün bu temiz içme suyunu köye getirmek için yeterli maddi gücünün olmadığını öğrendi. Gerekli olan boru hattı, Teck ve köy halkının işbirliğiyle döşendi. Teck finansmanı sağladı, köy halkı da boru hattının döşenmesini ve bakımını üstlendi. Artık böylece yöre halkının, köy merkezine kadar gelen daha kaliteli bir içme suyu ve bunun birçok yararının keyfine varmaları için daha fazla zamanı var.