Item image

VII. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı

Çalışma Saatleri:
Perşembe:
10:00 - 19:00
Cuma:
10:00 - 19:00
Cumartesi:
10:00 - 19:00
Pazar:
10:00 - 18:00
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı; Maden Sektöründe Avrasya’nın En Kapsamlı Fuarı Maden Türkiye 2018, 13-16 Aralık Tarihlerinde Tüyap İstanbul’da düzenlendi.

Çin, Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nin milli katılımları ile 34 ülkeden 392 katılımcı firmaya ev sahipliği yapan Maden Türkiye 2016 Fuarı, 47 ülkeden 563 yabancı, 8.909 yerli olmak üzere 9.472 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Arnavutluk, Fransa, Gürcistan, Yunanistan ve İran’dan alım heyetlerinin ağırlandığı Maden Türkiye Fuarı esnasında gerçekleştirilen ikili görüşmelerde katılımcı firmalar ürün ve hizmetlerini sektör profesyonellerine tanıtma, yeni ve güçlü iş birlikleri gerçekleştirme imkanı buldu.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında sektörün önemli konularının ele alındığı Maden Türkiye Fuarında, “Türkiye Madenciliği Nasıl Gelişir?” başlıklı açık oturum, Prof. Dr. Güven Önal’ın moderatörlüğünde, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürü Cengiz Erdem, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, Minertolia Danışmanlık CEO’su Dr. Selahaddin Anaç ve Dündar Ergunalp’in katılımları ile gerçekleşti. Meydana gelen kazalar, maden sektörünün ülke ekonomisine katkısı, maden sektöründe gerçekleştirilen önemli projeler, devlet politikaları, teşvikler, iş sağlığı ve güvenliği, madencilik ve çevre konuları görüşüldü.

Fuar esnasında, Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Seminerleri kapsamında, Madenlerde ATEX ve Patlayıcı Ortamlardaki Exproof Ekipmanlar, Madenlerde Tehlike Belirleme Çalışmaları, Madenlerde Acil Durumların Yönetimi, Kazalar, Havalandırma, Ocak Kazaları, Grizu ve Gaz İnfilakları, Çanakkale Savaşı’nın Görünmeyen Kahramanları Madenciler (Yeraltı Savaşları), Madenlerde İş İzin Sistemleri, Madenlerde Sağlık ve Güvenlik Planları, Maden Kazaları Sonucu Ortaya Çıkan Hukuki Sonuç ve Örnek Yargıtay Kararları konularında eğitimler gerçekleştirildi. Prof. Dr. Orhan Kural tarafından verilen seminerde Madencilik ve Çevre konusu konuşuldu.

Maden Türkiye Fuarı, konusu, gündemi ve işi maden ve madencilik olan tüm tarafların bir araya gelerek günün değerlendirildiği, geleceğin belirlendiği bir buluşma noktası oldu. Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olan Madencilik endüstrisinin bir araya gelmesi ve sesini duyurmasına önemli katkılar sağlayan fuar, her geçen yıl büyüyerek Türk madencilik sektörünün de gelişimine destek olmaya devam edecektir.

Fuar Kapsamı
– Topografik Ölçüm Cihazları
– Jeofizik Ekipmanları
– Prospeksiyon ve Jeolojik Etüt Ekipmanları
– Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Sistemleri
– Sondaj Makineleri ve Ekipmanları
– Patlayıcı Ekipman ve Aksesuarları
– Kazı – Yük Makineleri ve Ekipmanları
– Kuyu Açma ve Vinç Sistemleri
– Cevher ve Kömür Hazırlama Makine ve Ekipmanları
– İş Makineleri ve Ekipmanları
– Tünel Açma Makineleri ve Ekipmanları
– Tünel Scada Yönetim Sistemleri:
– Beton Makineleri ve Ekipmanları
– Alt Yapı Trafik Yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri:
– Asfalt Yapım Makineleri ve Ekipmanları
– İş Güvenliği Sağlık ve Çevre Ekipmanları ve Hizmetleri
– Görüntüleme ve İletişim Sistemleri
– Gaz Ölçüm ve Güvenlik Teknolojileri
– Doğal Taş Üretim Makineleri ve İşleme Sistemleri
– Kimyasal, Mineralojik ve Petrografik Analiz Ekipmanları
– Açık Ocak ve Yeraltı Maden İşletmeleri ve Projeleri
– Çevre Yönetim Sistem ve Donanımları
– Lojistik Servis Sağlayıcıları
– Teknik Danışmanlık Hizmetleri
– Finansman ve Hukuk Hizmetleri
– Yazılım Hizmetleri
– Yayıncı Kuruluşlar
– Üniversiteler
– Sivil Toplum Örgütleri