Item image

VIII. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı (INGAS 2019)

Çalışma Saatleri:
Perşembe:
10:00 - 17:40
Cuma:
09:00 - 17:00
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

Sizleri, Türkiye doğalgaz sektörünün en büyük kongre ve fuarı olma özelliği taşıyan ve bu yıl “Ortak Enerjimiz, Ortak Geleceğimiz” temasıyla 17-18 Ekim 2019’da İstanbul’da gerçekleşecek
“8. INGAS Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı”na davet etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum.

Bizler insani temel gereksinimlerin karşılanmasının yanısıra, ülkelerin ve insanların ekonomik ve sosyal kalkınmaları için büyük bir önem arz eden, fırsatlarla dolu ama riskleri de bünyesinde barındıran, gelişime ve değişime açık bir piyasanın paydaşlarıyız.

Dünya nüfusundaki artışla birlikte enerjiye daha hızlı, daha kolay, kesintisiz ve güvenli bir şekilde erişimin sağlanması artık temel bir beklenti haline gelmiştir. Her geçen gün piyasaya yeni oyuncular katılmakta, yeni arz ve talep kanalları oluşmakta, yeni teknolojiler ve uygulamalar gelişmektedir. Sektörde, her bölge kendi içinde bağımsız gibi gözükse de küresel bazda olumlu ya da olumsuz tesirleri olan aktif bir etkileşim yaşanmaktadır.

İşte bu görünüm içinde yıllardır Türkiye enerji sektörünün gelişiminde çok önemli aşamalar kaydedilmiştir. Sektörde yapılan ufak bir değişimin ya da pozitif katkının dünyadaki diğer şirketler
için de güzel bir örnek teşkil edeceği düşüncesiyle en iyi uygulamaların sistemlere adapte edilmesi Türkiye’deki tüm sektör oyuncuları için temel bir prensip haline gelmiştir. Bu amaç ve ortak duyguyla İGDAŞ olarak, ulusal ve uluslararası üst düzey sektör temsilcilerini bir araya getirecek ve doğalgazla ilgili konularda güçlü bir kavrayış sağlayacak böylesine büyük ve önemli bir etkinliğe heyecanla hazırlandık.

İki gün sürecek bu kongrede, enerji sektöründe dünyadaki gelişmeleri konuşup, Türkiye doğalgaz piyasasında gelinen son noktayı ve geleceğe dair görünümü değerlendireceğiz. Türkiye’nin dünyada en önemli doğalgaz ticaret merkezlerinden biri olması için yapılan çalışmalara bakıp, sürdürülebilir bir büyüme için çevreyle ilgili meselelere, inovasyonlara, yeni teknolojilere ve değişen doğalgaz sektöründeki zorluklar ve fırsatlar konularına odaklanacağız.

İki kıtanın kalbi olan İstanbul’un ev sahipliğini üstleneceği bu büyük buluşmada, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Gaz Birliği (IGU) ve birçok kurum ve kuruluş destekleriyle yanımızda olacak. Birçok değerli uzman, akademisyen, sektör temsilcisi, sivil toplum örgütlerinden ve kamu kurumlarından yöneticiler bilgi ve deneyimlerini paylaşacak, yeni yaklaşımlar ve fikirler ortaya atılacak. Bu önemli buluşmanın gerçekleşmesinde katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. INGAS 2019’un ülkemize ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyor, sizleri İstanbul’da görmeyi heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kongre Çağrı MetniTıklayınız

INGAS 2019 BroşürüTıklayınız