Item image

XIII. Uluslararası Mermer Doğal Taş Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı

Çalışma Saatleri:
Perşembe:
09:00 - 18:00
Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 18:00
Pazar:
09:00 - 17:00
Yetkili İletişim Yol Tarifi Şirket Yetkilisi Misiniz?

13. Uluslararası Mermer Doğal Taş Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı (İstanbul Mermer), Türkiye’de doğal taş endüstrisinin ihracat fuarı kimliği ile öne çıkarak yenilenen konsepti ile sektörün global oyuncularını 13. kez CNR EXPO İstanbul’da buluşturuyor.

Ülkemizin taş ocaklarından getirilen yüzlerce çeşit doğal taşın sergilendiği İstanbul Mermer, dünyanın en önemli yapılarını süsleyen Türk doğal taşlarının çeşitlerinin de görülmesine olanak tanıyor. Kentsel dönüşümle ilgili yaşanan hızlı süreçte doğru alanda doğru projelerin gerçekleştirilmesine yönelik atılan adımlara paralel olarak mimari alanda doğal taş seçimine ilham kaynağı olan İstanbul Mermer, sektörde uzun soluklu iş bağlantılarına da aracılık ediyor.

Fuarın yol haritasına uygun olarak Türk doğal taş sektörünün gereksinimleri doğrultusunda fuar komitesi hedef yurt dışı ziyaretçi ülkelerini İran, Irak, Çin, Hindistan, Mısır, Libya, Tunus, Suriye, Ürdün, Lübnan, İsrail, Almaya, Bulgaristan, Rusya, İtalya, İngiltere, Fransa ve Makedonya olarak belirledi. Yurt içi ve yurt dışından 30 bin ziyaretçi beklenen İstanbul Mermer; 2016’nın yurt dışı katılımcı ülkeleri arasında ise Hindistan, Çin, Afganistan, İtalya, İspanya, Brezilya, Tayvan, Güney Kore ve Yunanistan yer alıyor.

İhracatın daha da artırılmasına yönelik stratejilerin yanı sıra Türk doğal taşlarının yurt içinde de kullanım alanlarının geliştirilmesini amaçlayan bu büyük buluşma panel ve seminerlerle desteklenecek olup şüphesiz dünya doğal taş rezervlerinin 1/3’üne sahip Türkiye’nin bu kulvardaki vizyonunun da bir parçası durumundadır.

Ön kayıt formu için tıklayınız.