ABD’deki en büyük özel kömür madenciliğini yapan Murray Energy’nin kurucusu ve CEO’su Robert Murray, Trump’ın kömür endüstrisini canlandırmak için yapacağı kampanya planlarını takip edeceğini ve Barack Obama’nın temiz enerji planını (CPP), Obama’nın Imza iklim değişikliği planı.

CPP, 2030 yılına kadar enerji sektörünün karbon emisyonlarını% 32 oranında azaltmak üzere tasarlandı ve Trump bu hafta onu devirmek için harekete geçebilir. Murray, kömürle çalışan elektrik santrallerini kapatmak ve Obama’nın başkanlığı sırasında yeni yapıları dondurmak için bunu sorumlu tutuyor. Artık, iki düzineden fazla devlet tarafından desteklenen CPP’ye 2015’te dava açan Murray Enerjisi için büyük bir zafer olacaktır.

Geçtiğimiz ay Trump ile görüştüğü Murray, Başkan’ın ABD’de kirletici olarak karbondioksit sınıflandırmasını sona erdirmesini ve Obama yönetiminde getirilen bir sınıflandırmanın son bulmasını bekliyor. Murray Guardian’a verdiği demeçte, “İklim değişikliği ya da küresel ısınma sorunu yok, bir enerji maliyeti sorunu yaşıyoruz” dedi.

Murray, cumhurbaşkanı, kömür şirketlerinin akarsuların maden çöplerini boşaltmalarını engelleyen Obama dönemi mevzuatı olan Akış Koruma Yönetmeliği’nin yürürlükten kaldırılması ve Murray’in “ulusumuzun yer altı kömür madenlerini yok etmek” ve “ülkemizin yer altı kömür madenlerini yok etmesi” için “yasadışı ve yıkıcı” bir girişim çağrısında bulunarak, Ulusumuzun kömür madencilerini işsiz bıraktı “. 77 yaşındaki Murray’in Beyaz Saray’a yapmış olduğu ilk ziyaretti ve kömür gündemine girmesine yardımcı olacak bir serinin ilkini umdu.

Trump başkanlık teklifi sırasında kömür işlerini geri getirme sözü verdi ve geçen hafta sözlerini tekrarladı. “Konuştuğumuz gibi, kömür endüstrimizi kurtarmak ve harika kömür madencilerimizi işten çıkarmaktan kurtarmak için yeni yürütme eylemleri hazırlıyoruz. Madenciler geri geliyor, “dedi Trump Louisville, Kentucky’deki bir mitingde.

Trump belirli ayrıntılar sunmamasına rağmen, şu anda Trump adayı ve uzun zamandır EPA eleştirmenlerinden Scott Pruitt’in liderliğindeki Oklahoma eski genel başkanı tarafından yönetilen Çevre Koruma Ajansı’nı (EPA) kaldırma planlarını tekrarladı. Trump, bu hafta EPA’yı “iş katilinden iş yaratana” dönüştüreceğini söyledi.

Murray, Trump’a, bir kısmı, kirletici olarak karbondioksit sınıflandırması da dahil olmak üzere, EPA tarafından Obama’nın getirdiği koruma önlemlerinin birçoğunu – “tehlike bulgusu” olarak bilinen bir kararı bozacak bir planla sundu.

Murray, “1971 Temiz Hava Kanunu uyarınca karbondioksit asla kirletici değildi” dedi. “Bu tehlike bulgusunun devrilmesi gerekiyor. Karbondioksit kirletici olmadığından, yapılması gereken şey listemde. Obama’nın karbon dioksit yönetmeliği, “iklim değişikliğine” bir “aldatmaca” çağrısı yapan kampanya sırasında “Amerikalılara yardım etmekten ziyade cezalandıran aşırılık” olduğunu söyledi.

Murray, Obama’nın endüstriyi yok etme girişiminde bulunduğunu gördükten sonra, Trump’un seçimi kömüre bir nimet oldu “dedi. Ancak cumhurbaşkanı, endüstride istihdam artışına yönelik beklentileri “yumuşatması” gereken bir uyarıda bulundu. “Kömür endüstrisinde iyi bir zaman olduğunu söylemem. Bu daha iyi bir zaman “dedi. “Politik olarak daha iyi. Barack Obama ve Demokrat taraftarları Amerika Birleşik Devletleri’nin tarih boyunca gördüğü en büyük destroyerdi. Amerika’daki güvenilir elektrik enerjisini yok etti, Amerika’daki düşük maliyetli elektriği yok etti ve Birleşik Devletler kömür endüstrisini tamamen yok etmeye çalıştı. ”

Murray Demokratların, işçiler gibi insanları dinlemedikleri için Trump’u yenemediğini belirtti. “Bu insanlar arasında yaşıyorum. Bunlar savaşlara savaşan ve ülkemizi inşa eden insanlar ve Hollywood karakterlerine, liberal elitlerden ve radikal çevrecilerden ayrılan Demokratlar tarafından unutulmuş insanlar. Bugün temsil ettikleri tek şey bu. Bu sessiz Amerikalıları kaybettiler. Bu, çalışan insanlar için bir zaferdi “dedi. Obama’nın iktidara gelmesi üzerine kömür ABD elektrikinin % 52’sini sağladı; Şimdi% 30’a yakın. Düşüş ucuz şeytan gazı ve 50’den fazla kömür madenciliği şirketi iflas ettiğinden Obama yönetiminde 411 kömürle çalışan elektrik santralinin kapatılmasıyla rekabet altına girdi. Murray, “temiz kömür” teknolojilerini kullanan yeni tesislerin yakında inşa edilebileceğini söylerken, gelecekte kömürün pazardaki payının önemli ölçüde artacağını beklemiyor.

Maden Güvenliği ve Sağlık İdaresi’ne göre, kömür madenciliği 2015 yılında 98.505 kişiye istihdam sağladı. Bu oran, 2008’de 127.745 olan Obama’nın cumhurbaşkanı seçildiği yıl ve 1970’lerde yaklaşık 250.000 kişi oldu. Trump, madencilik işlerini geri vermeye devamlı olarak söz verdi ancak bu işlerin birçoğu düzenlemeden ziyade teknolojiye ve doğal gaz ve yenilenebilir kaynaklardan gelen rekora kayıpldı. Bu da endüstrideki iş sayısını önemli ölçüde artırmak için çok şey yapabileceğini imkansız kılıyor, Dedi Murray. “Beklentilerini yumuşattığını önermiştim. Bunlar benim kesin kelimelerim, “dedi Murray. “Onları geri getiremeyecek.” Ancak Murray, Trump’ın sübvansiyonları ortadan kaldırarak rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynakları ile “oyun alanını düzeltmek” üzere hareket edeceğinden emindir. “Hükümeti kazanan ve kaybedenleri seçmekten kurtarın” dedi. “Hükümeti enerji pazarlarının manipülasyonundan kurtarmak zorundayız.”

Sierra Club’un Beyond Kömür Kampanyası’nın direktörü Mary Anne Hitt, Murray’ın kömürün Trump’da bir şampiyon olduğunu düşündüğü doğru olduğunu söyledi ancak o endüstrinin Obama’nın koyduğu tüm düzenlemeleri bozabileceğinden ya da Trump’ın önemli ölçüde canlandırabileceğinden şüphe ettiğini söyledi. Endüstri. “West Virginia’da yaşıyorum ve bazıları arasında kömürün geri dönüşünü sağlayacak çok fazla iyimserlik olduğunu anlıyorum,” dedi Hitt. Ancak Trump kömürün gelgitini değiştiremeyeceğini de sözlerine ekledi. “Endüstri, işteki düşüş için kirlilik standartlarına işaret etmeyi seviyor, ancak gerçek şu ki pazar belirgin biçimde değişti. “Kömür endüstrisinin dostları artık temsilciliklerimizin en yüksek yerlerini alıyor ve temiz hava ve su düzenlemelerini çözmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyor olacak ve her adımda onlarla savaşacağız” dedi. “Ancak tüm istekleri gerçek olsa bile, kömür endüstrisine büyük bir destek olacağını sanmıyorum.”

Ancak Murray, kömürün hayatının daha iyi hale geldiğinden emindir. “Donald Trump seçimi ile, günlük okumam 100 sayfaya indi. Sekiz yıldır Demokratlar ve Obama’nın koyduğu her şeyi okumuştum, çünkü CEO’um ve nereye gideceklerini ve gelecekte bizi öldüreceklerini görürken şirkete rehber olmalıyım. Ve bizi yok et “dedi. “Şimdi, söyledikleri ya da yaptıkları şeyleri umursamıyorum çünkü onlar iktidarda değiller.”

Kaynak: deylihaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir