Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak göreve geldiği andan itibaren yerli üretime ve yerli kaynaklara yönelmemiz gerektiğini belirtiyor. Ülkemizde her yerde kömür çıkarken biz kömürü ithal ediyorduk. Bakan, yurtdışından kömür ithal edilmesine karşı çıktı. Birileri rantımız kesilecek diye yaygara kopardılar. Buna rağmen bakan Albayrak, yerli kömürümüzden vazgeçmeyeceğimizi ve yerli kömür üretiminin daha da artırılacağını belirtti. Bu kömürlerden santrallerde enerji üretileceğini belirtti. Milli ve yerli duruş budur.

Enerji Bakanımız bugünlerde önemli bir açıklama daha yaptı. Petrol ve doğalgaz araması yapabilmek için kendi sismik gemimizi ürettiğimizi ve bu gemiyle arama yapılacağını belirtti. Bugüne kadar sismik arama yapmayı bırakın İstanbul’da iki yaka arasında geçebilmek için kayık bile yapamıyorduk.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, petrol ve doğalgaz arama faaliyetlerine ilişkin şu önemli açıklamaları yaptı: ‘Bu yıl Karadeniz ve Akdeniz olmak üzere arama ve sondaj konularında önemli hamlelerimiz olacak. Birinci sismik arama gemimiz Barbaros Hayrettin’den sonra ikinci gemimiz ile Akdeniz ve Karadeniz sularında daha aktif iki boyutlu ve üç boyutlu sismik çalışmaların yanında her iki denizimizde de arama faaliyet sürecimizi başlatacağız.’

Rumlar Akdeniz’de arama yaptılar. Doğalgaz buldular. Bir avuç toprağa ve nüfusa sahip olan Rumlar gemi yapıyor, arama yapıyor biz ise sadece bakıyorduk. Artık bu dönem bitti. Yerli bakan yerli enerji dönemine girdik. Ülkemizin çıkarlarını düşünen milli bir bakanımız var.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan Avrupa’nın, ABD’nin hedef tahtasına oturtuldu. Bugüne kadar mandacılığı kabul etmeyen bir lider karşılarına çıkmadı. Sayın Erdoğan ben havaalanı yapacağım, gemi yapacağım, uçak yapacağım dedi o nedenle yıpratılıyor. Milletimiz bu gerçeği gördü. Erdoğan Batı’nın dümen suyunu girmedi. Onlara meydan okudu. O nedenle iftiraya uğradı. Ne diktatörlüğü kaldı, ne yolsuzluğu kaldı. Bakan Albayrak da aynı yolda ilerlediği için zaman zaman hedef haline geliyor. Bu memlekette milli üretim demek her zaman suçtur. Mandacı olursanız kahraman olursunuz.

Bütün savaşlar bu bölgede oluyor. Bu savaşların en temel nedeni enerjiye hakim olabilmektir. Enerjiye hakim olmak için emperyalistler katliamdan, savaştan kaçınmıyorlar. Batılı hainler hem bölgenin enerji kaynaklarını yağmalıyor, hem katliam yapıyor hem de demokrasi getireceğiz diye yalan söylüyorlar. Artık başta Türkiye olmak üzer İslam Dünya’sının bu gerçeği görmesi ve ayağa kalkması gerekir. Bakın Irak ne halde? Bakın Suriye ne halde? Şimdi hedefleri ülkemiz. Burada da iç savaş ve bölünme gerçekleştirmek istiyorlar. Bu gerçeği artık görüyoruz ve milli devlet adamlarımıza sahip çıkıyoruz.

Kaynak: www.yeniakit.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir