Nemrut Krater Gölü’nü gezen yerli ve yabancı bilim adamları, gördükleri manzara karşısında hayran kaldıklarını, bu kaynakların turizm için değerlendirilmesi gerektiğini belirttiler.

“Pomza ve Perlit Çalıştayı”na katılmak üzere Bitlis’e gelen yerli ve yabancı bilim adamları, Nemrut Krater Gölü’nde incelemelerde bulundular. Krater Gölü’nün bir doğa harikası olduğunu dile getiren bilim adamları, buranın uluslararası turizme kazandırılması gerektiğini söylediler.

Dünyanın birçok doğa harikası olan bölgelerinde incelemelerde bulunduklarını belirten bilim adamları, böylesi güzel bir manzaranın çok nadir bulunduğunu dile getirdiler.

Nemrut Krater Gölü’ndeki doğa harikasına hayran kaldığını belirten İran Urmiye Üniversitesi Maden Mühendisi Ahmet Hüseyin Pul, dünyanın birçok ülkesini gezdiğini fakat böylesi bir güzelliğe rastlamadığını belirterek, “Bitlis bunun üzerine bir temel kurmalı. İran’dan çok ziyaretçi gelebilir. Eğer üzerinde çalışılırsa dünyada böylesi bir doğa ve tabiat yoktur. Burada turizm ile ilgili güzel çalışmalar yapılabilir.” dedi.

Kaynak: dogruhaber.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir