Cerattepe maden sahasında bulunan kesilecek 2 bin 118,51 ağaç açık artırmayla satıldı. İhaleyi Eti Bakır A.Ş aldı. Taşlıca Kooperatif Başkanı Hasan Yaşar, fidanların ağaçtan sayılmadığı için kesilecek ağaç sayısının bu sayının dört katı olduğunu belirtti.

Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetlerine karşı halkın tepkisi devam ediyor. Halkın tepkisine rağmen polis ve asker eşliğinde bölgeye çıkan maden şirketi çalışmalarını sürdürüyor.

Cerattepe maden sahasında kesilmesi planlanan 2 bin 118 ağaç için Orman İşletme Müdürlüğü ihale yaptı. İskebe işletme şefliğinde yapılan ihaleyi Eti Bakır A.Ş aldı. İhale sürecince maden karşıtları işletme önünde toplandı. Taşlıca Kooperatifi Başkanı Hasan Yaşar, ihaleyle ilgili önemli iddialarda bulundu.

Yaşar, “Taşlıca Orman Kooperatifi sınırları içerisinde bulunan Cerattepe sahasında 98, 99, 133 ve 172 bölmelerde 03. 29. 2017 tarihinde saat 10.00’da Orman işletme müdürlüğünde, açık arttırma usulüyle satışı yapıldı. Damgalama yapılan bu bölgedeki, amenajman üretim biçimi değil Cerattepe’deki madenciler için yapıldı” diye konuştu.

Kaynak: kirmizitilki.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir