İşçi bir aileden gelen ve çocukluk dönemlerinde babasıyla birlikte maden ocaklarına inen Zonguldak Kömürspor’un kaptanı Mert Caymaz, maden ocaklarında geçen yıllarını Halkın Sesi’ne anlattı. 1 Mayıs İşçi Bayramı’na özel olarak röportaj yaptığımız kaptan Mert, “Madenlerde ne denli zor bir mücadelenin olduğunu ve ekmek parasının nasıl kazanıldığını çok iyi biliyorum” dedi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve bu kuruma bağlı rödevanslı sahalarda 10 bini aşkın maden içsini temsil eden ve ‘İşçi Milli Takımı’ olarak bilinen Zonguldak Kömürspor’da forma giyen Mert Caymaz’ın kendisi de işçi bir babanın oğlu evladı. Emeğin başkenti olarak bilinen Zonguldak’ta, Zonguldak Kömürspor formasını 4 sezon boyunca başarıyla giyen Mert, 2015 yılında babası vefat ettikten sonra ağabeyi Anıl Caymaz ile birlikte aile şirketini yönetiyor.

Çocukluk yıllarını babasına ait özel maden ocağında geçiren, maden ocaklarında yaşanan zorluğu ve mücadeleyi yakından gören Mert Caymaz, şimdilerde futbolculuğun yanı sıra ekmeğini ‘Karaelmas’tan kazanıyor. Madenci bir babanın evladı olan Mert Caymaz ile arkadaşımız Emre Can Bayram ‘1 Mayıs İşçi Bayramı’na özel olarak bir röportaj gerçekleştirdi. İçten ve samimi röportaj veren Mert Caymaz, babasının vefat üzerine maden ocağını kapatmalarına rağmen, yine ekmeklerini yerin altından kazandıklarını söyledi.

Kaynak: www.halkinsesi.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir