Samsun’da dekorasyon işiyle uğraşırken “erkek işi” diyenlere aldırmayıp KOSGEB desteğiyle doğal taş ve patlatma taş atölyesi kuran Filiz Doğan, iş yerinde 15 kadına da istihdam sağlıyor.

Filiz Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce dekorasyon ürünleri sattığı bir iş yeri bulunduğunu, gittiği fuarlarda doğal taşlara ve patlatma mermerlere büyük talep olduğunu görünce Samsun’da üretim yapmaya karar verdiğini söyledi. Günümüzde yapı malzemeleriyle ilgili insanların isteklerinin değiştiğini ifade eden Doğan, “Eskiden imkansızlıklardan dolayı kullanılan doğal yapı taşları günümüzde modern mimaride estetik görünüm amaçlı kullanılıyor ve bu taşlar büyük ilgi görüyor.” dedi.

Doğal taş ve patlatma taş atölyesi kurmak istediğinde “erkek işi” diye çocuklarının dahi kendisine tepki gösterdiğini anlatan Doğan, şöyle devam etti: “Bu talebime çocuklarım da tepki gösterdi. ‘Erkek işi, yapamazsın, zor bir iş’ dediler ancak KOSGEB’in hibe desteği ile atölye kurdum. 1,5 yıl önce kurduğum atölyeyi büyük bir üretim atölyesine dönüştürdüm. Erkeklerin hakimiyetinde olan doğal taş ve patlatma mermer taş işinde kadınların başarısını herkese göstermek istiyorum.”

Kaynak: aa.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir