İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali KAHYAOĞLU ve Türk Mermer Maden Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy EROL ve beraberlerindeki heyet yerleşik ihracatçı, üretici ve ocak sahipleriyle bir araya gelerek sektör ile ilgili sorunlarını dinledi ve sektörün sıkıntılarını giderecek çözüm önerilerini dile getirdi.

Sahil Restaurant da yemek eşliğinde geçen toplantıya İlçe Kaymakamımız Mehmet TUNÇ, İlçe Jandarma Komutanı İsmail HORZUM İlçe Emniyet Amir V. Yunus AKDENİZ eşlik ederek madencilerimiz ile buluştu.

Yemek programı sonrasında Marmara Adalar Belediyesi ve İMİB’in ortaklaşa gerçekleştireceği Uluslararası Mermer Heykel Sempozyumu’nun protokolü imzalandı.Sempozyumda ilçemize sekiz sanatçı eser bırakacak.

Başkan AKSOY ;” Denizimize ismini veren Marmara mermerinin tanıtımı adına gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Mermer Heykel Sempozyumu’nu bu yıl İMİB ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz için çok mutluyuz.İlerleyen zamanlarda ada mermerimizin tanıtımı adına başka faaliyetlerle de birlikte olmak ümidiyle attığımız imzaların hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Kaynak: www.marmara.bel.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir