İran’ın Gülistan eyaletinde geçen çarşamba Zemistan Yurt madeninde meydana gelen patlamanın ardından ölü sayısı artıyor.

Gülistan eyalet valisi yardımcılarından Rıza Mürüvveti, 7 madencinin cansız bedenin daha çıkarılmasıyla ölü sayısının 42’ye yükseldiğini söyledi.

İRİB muhabirinin bildirdiğine göre, Rıza Mürüvveti, mahsur kalan madencilerin çıkarılmasıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtirken daha önce de 35 madencinin cansız bedeni meydana gelen göçükten çıkarılmıştı. Geçen hafta çarşamba günü meydana gelen maden kazasında en az 70 madenci de yaralanmıştı. Bu arada Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad, maden kazasında hayatını kaybedenlerle ilgili olarak İran devleti ve halkına hitaben taziye mesajı yayınladı.

Beşar Esad, İran cumhurbaşkanı Ruhani’ye gönderdiği mesajında, bu hadisede ölenler için Allah’tan rahmet ve mağfiret dilerken yaralıların da acil şifaya kavuşmalarını temenni etti ve ölenlerin ailelerine de Allah’tan sabır diledi. Öte yandan Kuveyt, Türkiye, Ermenistan ve Fransız yetkililer de daha önce gönderdikleri mesajlarda bu facia dolayısıyla İran halkı ve devletine taziyetlerini bildirmişlerdi.

Kaynak: www.islamidavet.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir