Türkiye’nin önemli projeleri arasında yer alan Azerbaycan’ın Hazar Denizi’ndeki sahalarda üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye’ye, ardından Avrupa’ya taşınması için Sivas’tan da geçen TANAP projesinde kaçak taş ocağı işletildiği iddiası CHP’li meclis üyesi Yılmaz Atmaca tarafından meclise taşındı.

İmranlı CHP İl Genel Meclisi Üyesi Yılmaz Atmaca TANAP projesi kapsamında kaçak taş ocağı çalıştırıldığını söyledi. Türkiye’nin önemli projeleri arasında yer alan Azerbaycan’ın hazar Denizi’ndeki sahalarda üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye’ye, ardından Avrupa’ya taşınması için Türkiye üzerinden içinde Sivas’ın da bulunduğu 20 ilden gecen TANAP projesin de kaçak taş ocağı işletildiği iddiası kafalarda soru işareti bıraktı.

İddianın sahibi İmranlı CHP il genel meclisi üyesi Yılmaz Atmaca, kaçak taş ocağının bununla da sınırlı kalmayıp fazla yük taşıması dolayısı ile yeni yapılan yollara zarar verdiğini söyledi. Atmaca, “Biliyorsunuz TANAP şuanda ilçemizde çalışmaktadır. Yalnız TANAP bir seneden fazladır kaçak bir taş ocağı çalıştırıyor. Bunu biz yeni tespit ettik. Aynı zamanda bunlar yük getirip götürürken bizim özel idare tarafından yapılan yollarımız da çok aşırı yük yükleyerek bu yollardan geçtikleri için bu yapılan yolları tekrar bozmaktadırlar. Bu bozulan yollara yatırım yapılmasını istiyorum. En azından TANAP bu bozdukları yolları tekrar yapsalar, bizim yaptığımız hizmet bozulmayacaktır. TANAP’ında bu kaçak taş ocağı konusunda denetlenme sini istiyoruz” dedi.

Kaynak: www.sivasmemleket.comm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir