Çobançeşme köyünde ikamet eden vatandaşlar, köy yakınlarında bulunan bir kömür işletmesinin tarla yollarına zarar verdiğini iddia ederek, imza topladı.

Çobançeşme köyündeki çiftçiler, köylerinin girişindeki bir kömür işletmesinin yaptığı çalışmalar sırasında, tarlalarına giden yolların çöktüğünü ve bu nedenle tarlalarına gidemediklerini öne sürdü. Yolun yıkılmasından sonra bahse konu alandaki toprak kaymalarının daha da artığını ve şahsa ait tarlaların dahi yıkılmaya başlandığını iddia eden çiftçiler, “Tarlalara gidebilmek için bir başka tarlanın içerisinden geçmek zorunda kalan çiftçilerimiz birbirleriyle kavga eder duruma geldi. Bahse konu yolların yapılması için hem şirkete hem de kaymakamlığa başvuruda bulunduk. Tarım işleri artık sıklaştı ama tarlalarımıza nereden gideceğiz? Yolun yıkılmasıyla uçuruma dönen yerin bir an önce doldurularak eski haline döndürülmesini bekliyoruz.” dedi.

Köylüler, bir süre beklediklerini ancak yolun yapımında bir mesafe kat edilemeyince yolun yapımı için imza topladıklarını, yine sonuç alamazlarsa durumu yargıya taşıyacaklarını ifade etti.

Kaynak: www.gazetevolkan.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir