Deniz turizminin önemli noktalarından biri olan Kuşadası’nda, özellikle turistik tesislerin sıcak su ihtiyaçlarını sağlamak amacıyla 400 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirilecek.

Deniz turizminde Türkiye’nin önemli noktalarından biri oluşturan Kuşadası’na 400 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirileceği bilgisi aktarıldı. Bu yatırımla birlikte Kuşadası’nda 12 ay boyunca turizm faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinin önü açılacak. Yatırım için ÇED’ten onay alan turizm şirketleri, projeyi yakın bir tarihte başlatacaklarını duyurdu.

Bir turizm firması yetkilisi olan Hasan Göçmen, ÇED’in izin vermesiyle birlikte toplamda 12 rezerv alanı belirlediklerini ve çıkarılacak jeotermal su ile konutların ısıtılması ve sağlık turizminde kullanılmak üzere çalışmalar yürütüleceğinin de bilgisini verdi. Jeotermal su projesinin yanı sıra bölgedeki turistik tesis sayılarında da artış yaşanacağını belirtti. Toplamda 400 milyon liralık bir yatırımın gerçekleştirilmesi düşünülürken yapılacak yatırımda iki büyük otel, sera bölgeleri ve 7 futbol sahası bulunuyor.

Kaynak: www.ekonomi7.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir