Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün ihtiyacı nedeniyle Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nca İstanbul Tersanesi tarafından inşa ettirilen MTA Oruç Reis gemisinin klas sertifikası, Türk Loydu merkez ofisinde düzenlenen törenle teslim edildi.

Barbaros Hayreddin Paşa’nın ağabeyi Oruç Reis’in adını devralan geminin sertifika teslim törenine Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, Genel Müdür Alper Eralp, Deniz Sektör Direktörü Okan Çetin, Endüstri ve Belgelendirme Sektörü Direktörü Ayfer Adıgüzel, Yeni İnşa Bölümü Müdürü Emrah Söğütçü ile Türk Loydu yönetici ve personeli ile İstanbul Denizcilik İcra Komitesi Başkanı Atilla Çiftçigüzeli, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve MTA yöneticileri ve çalışanları iştirak etti.

Sertifika teslim töreninde MTA Oruç Reis’in üstün teknik özelliklerinden bahseden Türk Loydu Vakfı Başkanı Cem Melikoğlu, böyle bir projede Türk Loydu’na duyulan güvenden duydukları mutluluğu dile getirerek Oruç Reis’in Türk ve dünya sularında ülkemiz için hayırlı hizmetler yapmasını dilediklerini ifade etti. İstanbul Denizcilik İcra Komitesi Başkanı Atilla Çiftçigüzeli, sınıfında bir ilk olan bu zorlu projede Türk Loydu’nun uzman kadrosunun ve idarecilerinin işbirliği sayesinde ortaya başarılı bir eser konulduğunu söyledi ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. Törende ayrıca Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü temsilcileri de konuşma yaptı.

Kaynak: www.denizhaber.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir