Yurtdışında yeni yabancı ortak arayışında olan Seramiksan, bu yıl yeni yatırım yapmaya devam edecek. Granit tesisinin ikinci bölümünü devreye alacak. Seramik üretimine ilave 5.5 milyon metrekare kapasite ekleyecek.

Seramiksan, yurtdışında yeni yabancı ortak arayışında. Seramiksan Türkiye Satış Müdürü M. Süreyya Çağlar, “Baktığımız fabrikalar var. İtalya’da ya da başka ülkelerde; yurtdışında görüşme yapıp Türkiye’de ortak üretim yapmayı hedeflediğimiz markalar var” dedi. Yabancı ortak arayışlarının sürekli olduğunu anlatan Çağlar, “Böyle bir yatırımı İtalya’da yapıp başarılı olunca sürekli teklif geliyor. Gelen teklifleri değerlendiriyoruz. Ürünlerinin teknik özellikleri yüksek yabancı bir marka ile ortaklık yaparak, değişik bir marka veya onların markasına üretme düşüncemiz var” diye konuştu. Yeni yatırımlarda en büyük sıkıntının kaliteli insan kaynağı olduğunu aktaran Çağlar, “Seramik, vitrifiye üretmek düz işçinin yapacağı bir iş değil. Toprağı pişirme kültürünün olması gerekiyor” dedi.

Bu yıl yeni yatırım yapmaya devam edecekleri bilgisini veren Çağlar, “Fabrikaların içini doldurmaya devam ediyoruz. Yatırımı çok seviyoruz. Yaklaşık 2.5 milyon metrekare/ yıl kapasiteli fabrikamız, 2016 yılının başında açtığımız granit tesisimizin ikinci bölümünü devreye alacağız. Seramik üretiminde çalıştırmadığımız bölümü devreye alacağız. Buraya 5.5 milyon metrekare ilave kapasite gelecek. Vitrifiye fabrikamızın ikinci etap yatırımını da 2018 yılında tamamlayıp devreye almayı planlıyoruz” diye konuştu. Bu yıl metrekare bazında yüzde 10, ciro bazında ise yüzde 30 büyüme hedefleri olduğunu belirten Çağlar, “Türkiye genelinde 140’a yakın mağaza açtık. Sadece geçen yıl ise 23 mağaza açtık. Devam eden, yeni açacağımız 20’ye mağaza var. Türkiye’de 200’ün üzerinde bayimiz, binin üzerinde tali bayimiz var. Türkiye’deki bütün şehirlerde Seramiksan bayileri mevcuttur” ifadesini kullandı.

Kaynak: www.dunya.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir