Siirt’in Şirvan İlçesi’ne bağlı Maden Köyü’nde geçen yıl meydana gelen ve 16 kişinin yaşamını yitirdiği facianın yaşandığı ocakta çalışmalara yeniden başlanıyor.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz; Maden Köyü’ndeki bakır madenleri ocakları, İstanbul Teknik Üniversitesi yetkililerince yapılan fizibilite çalışmaları ile Çinli bir firmanın vereceği teknik destekle, kapalı ocak sistemiyle yeniden hizmete girecek ve eski çalışanlar tekrar işe alınacak. Firma yetkileri ile yaptığımız görüşmelerde tarafımıza bildirilmiştir. Ümidimiz bu üç büyük yatırımın hayata geçirilerek, yaklaşık 3 bin kişinin buralarda yeniden istihdam edilmesidir.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren, Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay ve yatırımcı kurum amirleriyle birlikte Şirvan İlçesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Şirvan Kaymakamı Haktan Gökçekuyu’yu makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Tutulmaz ve beraberindekiler, daha sonra Şirvan Belediye Başkanlığı’na geçti. Bir süre önce tamamlanan yeni hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, Belediye Başkanı Necat Cellek’ten belediye hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Kaynak: www.haberler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir