İnşaat ve madencilik alanında faaliyet gösteren Erciyes Madencilik; Konya, Aksaray ve Nevşehir’de bulunan maden sahalarından çıkardığı altınları, siyanür kullanmadan çevreye duyarlı yeni bir teknoloji ile işleyecek.

Erciyes Madencilik; Konya, Aksaray ve Nevşehir’de bulunan maden sahalarından çıkardığı altınları, siyanür kullanmadan çevreye duyarlı yeni bir teknoloji ile işleyecek. Siyanür kullanmadan çevreye duyarlı yeni bir teknoloji ile altın üretimi de yapacaklarını söyleyen Erciyes İnşaat Madencilik Ortağı Hilmi Özpaçacı, Kayseri Mimarsinan OSB’de bulunan Fatih Madencilik Ltd. Şti. olarak hizmet verecek olan tesisin açılışının 2014 yılında Başbakan ile yapıldığını belirtti.

Konya, Aksaray, Nevşehir’de işletme izinleri alınmış altın sahalarımız mevcut olduğunu kaydeden Özpaçacı, “Bununla ilgili olarak Kanada, Çin ve Türkiye’de araştırma ve incelemelerde bulunduk. Bu fabrikamızda cevheri ve kıymetli metalleri 2 bin C’de (santigrat) eriten, elektrikli, su soğutmalı, indüksiyon ergitme ocakları ve büyük ölçüde makine parkuruyla hazırladık. Fabrikamız 2 bin 500 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 12 bin metrekare alanda kurulu. Sahaların bulunduğu yerlere tesis kurup üretime geçmek için ortak olmak isteyen veya yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı müteşebbisler ile görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: www.guneyekonomi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir