Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplu açılış töreninde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile taşocakları sorununu konuştu.

“Açılış sonrası Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Berat Albayrak ile taş ocakları sorunumuz ile ilgili gelinen son aşamayı konuştuk. Tozun azaltılmasına yönelik ciddi tedbirleri alındığını ve bu süreci yakından takip ettiklerini ifade ettiler. Bakanımıza teşekkür ederim.” şeklinde sosyal medya Facebook’tan paylaşımda bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazililere müjdeyi verdi.

Sultangazi’nin kanayan yarası taş ocakları havaların ısınmasıyla birlikte çok büyük bir sorun teşkil ediyor. Cebeci mahallesi ve Cebeci köyünde oturanların daha fazla etkilendiği bu üzücü duruma köklü çözümler bulunması için çaba harcayan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın tüm gayret ve çabaları bu yönde. Bugüne kadar bu sorunu Ankara’ya taşımış, sürekli taş ocaklarına tepki gösteren halkın yanında olmuştur. Bugün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile yapılan görüşme de bunun en bariz örneğidir.

Kaynak: yasamgazetesi.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir