Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Abdülkerim Yörükoğlu, Türkiye’de 15 milyar tonun üzerinde açığa çıkarılmayı bekleyen kömür rezervi bulunduğunu söyledi.

Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirvesi ile Sergisi (INERMA), dün İstanbul’da başladı. Ana sponsorluğunu Ciner Grubu’nun yaptığı ve bu yıl ikincisi düzenlenen INERMA, enerji sektörünün dünyada önde gelen isimleri ile kamu, akademi ve Türkiye’de enerji üzerine faaliyet gösteren iş dünyasının temsilcilerini buluşturdu. Zirvenin ilk gününde yerli enerji kaynakları öne çıktı. Gazete Habertürk’ten Öznur Karslı’nın haaberine göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Abdülkerim Yörükoğlu, Türkiye’de 15 milyar tonun üzerinde açığa çıkarılmayı bekleyen kömür rezervi bulunduğuna dikkat çekti.

Yörükoğlu, ‘Milli Enerji’ projesiyle yeni mevzuat çalışmalarında ve maden aramalarında güvenlik, finansman güvenliği, ürünün maden haline geldiği süreçteki güvenliğiyle ilgili bir sistem üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Kaynak: www.haberturk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir