Göçükte mahsur kalan işçinin cesedine 31 saat sonra ulaşıldı. Zonguldak’ın Kilimli İlçesi Gelik Beldesi’nde özel maden şirketine ait kömür ocağında mahsur kalan 2 işçiden 32 yaşındaki Volkan Köroğlu’nun cesedine 31 saat sonra ulaşıldı.

Ayiçi Mahallesi Esenlik mevkisinde Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan kiraladığı sahada üretim yapan özel şirkete ait kömür ocağında önceki gün saat 20.30’da meydana gelen göçükte işçiler 34 yaşındaki Tayfun Keskin ve 32 yaşındaki Volkan Köroğlu mahsur kaldı. Ardından TTK tahlisiye ve mesai arkadaşları tarafından kurtarma çalışması başlatıldı.

İşçilerden evli ve 3 çocuk babası Volkan Köroğlu’nun cesedi saat 04.30’da kurtarma ekibi tarafından göçükle oluşan kömür yığının içinden çıkartıldı. Köroğlu’nun cesedi, ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Köroğlu’nun yakınları bu sırada gözyaşı döktü. Anne Nazife Köroğlu, “Bana oğlumu göstersin. Savcı gelecekmiş. Savcı oğlumu geri verecekse ben beklerim. 2 gündür oğlumu görmedim. Ne olur bana gösterin.” diyerek ağladı.

Diğer işçi Tayfun Keskin’i arama çalışmaları ise sürüyor.

Kaynak: www.haberler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir