Kilimli ilçesinde bir kömür ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan işçilerden ikisi daha kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Olay yerinde kurum yetkililerinden bilgi alan Vali Çınar, yaklaşık 5 saatlik çalışma sonucu bulundukları yerden kurtarıldı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesine bağlı ocakta eksi 360 ila 460 kotlarında yaşanan göçükte mahsur kalan üç işçiden birinin kurtarılmasının ardından diğer iki madenci için başlatılan çalışma tamamlandı. Ocakta yaklaşık 5 saat süren çalışma sonucu madenciler Mevlüt Karagül ve Recep Yurtseven bulundukları yerden alınarak kuyu başındaki asansörle yukarı çıkarıldı.

TTK Karadon Müessese Müdürlüğüne bağlı Kilimli İşletme Müdürlüğünde dün 16.00-24.00 vardiyasında henüz belirlenemeyen nedenle göçük meydana gelmiş, mesai arkadaşları ve TTK tahlisiye ekipleri göçükte mahsur kalan üç işçiyi kurtarmak için çalışma başlatmıştı. Yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından işçilerden Ferdi Oral bulunduğu yerden çıkarılmıştı. Olayda yaralanan madenci daha sonra ambulansla hastaneye götürülmüştü.

Kaynak: www.arti49.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir